Sıkça Sorulan Sorular

Google Online Cloud eğitimi için Qwiklabs platformunu kullanıyor. Bu platform üzerinde Machine Learning, Internet of Things (IoT) ve Kubernetes gibi çeşitli konularda eğitimler alabilirsin.

Bu web sitesi üzerinden başlattığın tüm eğitimler ücretsizdir, herhangi bir kredi kartı veya ödeme bilgisi gerekmemektedir. Tek şart eğitimleri başladıktan sonra 30 gün içerisinde bitirmen.

Eğitimler Lab'den Lab'e ve Quest'ten Quest'e değişmektedir ve tahmini tamamlama süreleri Quest'lerde ve Lab'lerde belirtilmektedir. Sistem kullanıcıya bir Lab'i bitirmek için o Lab için düşünülmüş olan tahmini sürenin iki katını vermektedir. Eğitim kodu, sisteme ilk defa giriş yaptığında aboneliğini başlattığın günden itibaren 30 gün boyunca geçerlidir.

Bu platformdaki eğitimler, Google Cloud ve Google Cloud platformu ile ilgili olan Machine Learning, Kubernetes, Internet of Things gibi kavramlar konularında sana kapsamlı bir eğitim vermek üzerine tasarlanmıştır.

Google Cloud üzerinde yetkinlik kazanmak, bu platform üzerinde geliştireceğin bir ürün veya servisi Google Cloud kaynakları açısından en etkin şekilde yönetmene yardımcı olabilir, veya Google Cloud platformunu kullanan kuruluşlarda ve sektörlerde bir kariyer yolu oluşturmanda veya başlamış olduğun bir kariyer yolunda ilerlemene yardımcı olabilir.

Bu eğitimlere başlayarak burada belirtilen eğitimlerin dışında kalan Qwiklabs içeriğine de 30 gün boyunca sınırsız olarak erişebileceksin ve aklaşık 55 USD değerindeki bu erişime bu eğitimlere katılarak ücretsiz olarak sahip olabileceksin. Bir Quest'i tamamladığında sana 30 gün daha sınırsız ve ücretsiz erişim tanımlanır.

Qwiklabs platformundaki çeşitli Quest'ler Google tarafından verilen önemli Cloud sertifikaları için anlaşılması gereken temel kavramları içerirler - örneğin Cloud Architecture Quest'i Associate Cloud Engineer sertifikası eğitimine başlayabilmek için anlaşılması gereken temel kavramları ve servisleri içerecek şekilde tasarlanmıştır.

Eğitime başlamak için sadece bir bilgisayara ve Internet bağlantısına ihtiyacın var. Eğer bir Google hesabın varsa bunu Qwiklabs platformuna giriş yapmak için kullanabilirsin; eğer Google hesabın yoksa 'E-mail ile kaydol' seçeneğini kullanarak bir Qwiklabs hesabı oluşturabilir ve eğitimine hemen başlayabilirsin.

Kesinlikle! Sana sağlamış olduğumuz erişim, 30 gün boyunca Qwiklabs üzerindeki tüm modüller ve eğitimler için geçerli. Tamamlayacağın ilk Quest sonrasında sana bir aylık daha erişim imkanı sağlayacağız. Her Quest'i bitirdiğinde bir Rozet ('Badge') kazanacaksın ve bu rozeti Public Profile'ında sergilemen ve hem arkadaşlarınla hem de profesyonel bağlantılarınla paylaşma imkanın olacak. Tüm rozetleri kazanmaya ne dersin?

Qwiklabs platformu üzerinde bir rozet kazandığında bu senin Public Profile'ına eklenir. Profilini nasıl Public yapabileceğini buradaki adımları takip ederek öğrenebilirsin.

Public Profile bağlantını arkadaşlarınla paylaşabilir veya online profiline veya CV'ne bir bağlantı olarak ekleyebilirsin.