G Suite dla Szkół i Uczelni - pakiet bezpłatnych narzędzi  umożliwiających efektywną pracę zdalną pomiędzy nauczycielami i uczniami w skład którego wchodzi:

 • Hangouts Meet - narzędzie pozwalające prowadzić interaktywne zajęcia online przy pomocy wideokonferencji
 • Classroom - narzędzie umożliwiające tworzenie wirtualnych klas, a także pozwalające zdalnie przydzielać zadania uczniom, tworzyć testy, przesyłać komentarze, oceniać prace, zarządzać wszystkimi zajęciami i pracą uczniów w jednym miejscu.

 • Kalendarz - narzędzie pomocne w tworzeniu planu zajęć dla swoich uczniów.

 • Zestaw filmów instruktażowych pomocnych w procesie rejestracji i poznawania narzędzi wchodzących w skład G Suite dla szkół i uczelni

 • Pierwsze kroki z G Suite dla Szkół i Uczelni 

Inne narzędzie (poza pakietem G Suite dla Szkół i Uczelni): 

 • YouTube transmisja na żywo - łatwy sposób na przeprowadzenie transmisji lekcji lub wykładów w czasie rzeczywistym. Narzędzie umożliwia interakcję z uczniami za pośrednictwem czatu na żywo, jest dostępne praktycznie natychmiast i nie wymaga uzyskania specjalnego dostępu. Może być stosowane jako tymczasowe rozwiązanie, do momentu uzyskania przez szkołę dostępu do pakietu G-Suite. Aby przeprowadzić transmisję należy najpierw utworzyć konto w YouTube. Więcej informacji o transmitowaniu wydarzeń na żywo w YouTube znajduje się w poradniku

Materiały edukacyjne od Google, dzięki którym uczniowie mogą pogłębiać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania nie wychodząc z domu: 

 • Asy Internetu - program prowadzony wspólnie przez Google i Fundację Szkoła z Klasą, dzięki któremu dzieci poznają podstawy bezpieczeństwa w sieci i udziału w społeczności internetowej. Program oferuje materiały, które można wykorzystać w edukacji domowej: grę Interlandia dla uczniów, poradnik dla całej rodziny oraz webinary dla rodziców i nauczycieli.

 • Google Arts & Culture - umożliwia wirtualne zwiedzanie najsłynniejszych muzeów na świecie, oglądanie dzieł sztuki z bliska, a także przeglądanie tysięcy artykułów, zdjęć, filmów i manuskryptów udostępnianych przez placówki muzealne i instytucje kultury. Za pośrednictwem portalu oraz aplikacji na smartfony (do pobrania z Google Play i App Store) można obejrzeć interaktywne wystawy, a także odwiedzić na ekranie lub w wirtualnej rzeczywistości kultowe miejsca, znane zabytki i cuda natury. Google Arts & Culture może być świetnym narzędziem do nauki historii, sztuki, przyrody i wiedzy o społeczeństwie.

 • Google Earth - popularna usługa Google Earth od lat pozwala wszystkim oglądać cały świat z lotu ptaka dzięki zdjęciom satelitarnym, widokom terenu 3D całej kuli ziemskiej i budynkom 3D w setkach miast na całym świecie. Aplikacja może służyć zwiększaniu kompetencji geograficznych jako podstawowej umiejętności praktycznej dla uczniów i nauczycieli na całym świecie. Cyfrowo zwiedzać świat można poprzez stronę internetową lub za pośrednictwem aplikacji na telefony komórkowe (do pobrania w Google Play i App Store).

 • YouTube Kids - to aplikacja stworzona dla dzieci, by mogły w bezpieczny i prosty sposób odkrywać świat. Dzięki niej najmłodsi mogą bez obaw oglądać odpowiednie dla swojego wieku filmy online. Polską wersję aplikacji można pobrać za darmo z Google Play i App Store.

 • Zdalna edukacja - zbiór informacji i narzędzi umożliwiający nauczycielom prowadzenie zajęć w trakcie pandemii koronawirusa

Treści edukacyjne dostępne na platformie YouTube

 

Edu