Materiały do nauki

Poniżej zebraliśmy dla Ciebie materiały, które pozwolą Ci rozwijać umiejętności zdobyte w czasie rozwiązywania zadań.

W miarę możliwości staramy się zbierać materiały napisane w języku polskim, ale niestety duża część kursów, samouczków i opisów jest dostępna tylko w języku angielskim. Zachęcamy Cię jednak do zajrzenia także i do nich - pamiętaj, że wcale nie musisz znać angielskiego perfekcyjnie, aby z nich skorzystać, wystarczy poziom średni a z pomocą słownika nawet podstawowy :) Bardzo wielu programistów znało język angielski średnio lub całkiem słabo (zwłaszcza na początku przygody z programowaniem), a jednak korzystanie z anglojęzycznych materiałów daje od razu dwa efekty: pozwala zdobyć wiedzę dotyczącą programowania, a jednocześnie rozwija znajomość języka.

Razem z następnymi zadaniami będą pojawiać się odnośniki do materiałów potrzebnych do ich rozwiązania.

JavaScript

Jeżeli chcesz sam(a) pogłówkować, zacznij od Przykładów udostepnionych razem z zadaniami, i po prostu pobaw się składaniem poleceń. Być może wystarczy Ci to do rozwiązania pierwszych zadań, a najlepiej uczy się przez eksperymentowanie! :)

Poniżej znajduje się kilka kursów JavaScript które mogą szerzej pomóc w rozwiązaniu pierwszych zadań. Zachęcamy do przeczytania nawet, jeśli udało Ci się stworzyć działające rozwiązanie.

Polecamy także przejrzenie kursów dostępnych na CodeAcademy. Kursy te są interaktywne i pozwalają na żywo przetestować to, co się pisze; są jednak prowadzone w języku angielskim: