Zapraszamy wszystkie dziewczyny i chłopaków w wieku 13 - 19 lat do udziału w trzeciej edycji “DressCode” - kursu online, dzięki któremu poznacie podstawy języka programowania Python. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest misja na Marsa! Czeka Was seria zadań, które przeniosą Was w świat lotów kosmicznych, asteroid oraz gwiezdnych przygód.

Zadania będą publikowane co dwa tygodnie przez pół roku na stronie events.withgoogle.com/dresscode-2018, a ich stopień trudności będzie narastał. Rozwiązania będziecie przesyłać za pomocą systemu, do którego link dostaniecie po rejestracji. Po każdym zadaniu otrzymacie komentarz dotyczący plusów i minusów napisanego kodu. Dzięki temu będziecie mogli poczynić postępy w nauce programowania.

Dla osób, które wykonają wszystkie zadania przygotowaliśmy pulę nagród, które przyznamy po zakończeniu tegorocznej edycji naszej akcji! Cała przygoda odbędzie się bezpłatnie i online!

Odliczanie trwa, przewidywany czas zakończenia misji: 1. czerwca 2018.

Misja na Marsa czeka właśnie na Ciebie!

Jest rok 2035. Statek kosmiczny z misją na Marsa rozpoczął swoją podróż. Pilotem jest Ada Code, kobieta, która od dzieciństwa marzyła, aby zostać astronautą. Fascynacja kosmosem rozpoczęła się od szkolnej wycieczki do obserwatorium astronomicznego. Wierzyła, że dzięki ciężkiej pracy i woli walki osiągnie upragniony cel - postawi krok na Czerwonej Planecie. Masz niepowtarzalną szansę dołączyć do załogi Ady. Podróż będzie niebezpieczna i pełna tajemnic. Jeśli lubisz wyzwania, chcesz zdobyć nowe umiejętności i poznać świat programowania, zostań astronautą i przemierzaj nieznane dotąd rejony! 

Nasi mentorzy

Ania Borowiec
Software Engineer w Google w Warszawie. Pomysłodawca DressCode. Bardziej od programowania uwielbia tylko pieczenie ciastek i zjadanie ich - a najlepiej smakują jej jedzone na szlaku w Bieszczadach. Na Marsa się nie wybiera, ale batonikiem Mars nigdy nie pogardzi.
Google
Zbyszek Skolicki
Software Development Manager w VirtusLab. Kieruje zespołem pracującym w nowej, mikro-serwisowej architekturze Tesco. Interesują go technologie o znaczącym wpływie na społeczeństwo. Lubi też pomagać, organizować i tworzyć nowe inicjatywy. Szuka mądrości w życiu zawodowym i prywatnym, którymi chętnie się dzieli. Jeśli znajdzie ;)
VirtusLab
Joanna Chwastowska
Engineering Manager w DeepMind w Londynie. Na codzień skupia się na rozwoju programistów i budowaniu zespołów inżynierskich. Jest częścią zespołu, który skupia się na automatycznym wczesnym wykrywaniu chorób. Uwielbia czytać fantastykę, ale niekoniecznie sama chce lecieć w kosmos;)
DeepMind
Michał Kowalcze
Programista w Smart4Aviation. Stara się rozwiązywać problemy (znaczy się: wyzwania) nie wprowadzając nowych wyzwań, to jest problemów. Fantastykę i czyta, i zna z praktyki - współpracy z fantastycznymi ludźmi.
Smart4Aviation
Maciej Bieniasz
Technical Programme Manager w VirtusLab. Odpowiedzialny za proces wytwarzania oprogramowania oraz rozwiązywanie zewnętrznych zależności. W czasie wolnym uprawia sport i czyta książki biograficzne.
VirtusLab
Julianna Kuncewicz-Kuc
Software Engineer w Google Poland.
Google
Arek Sokołowski
Software Development Manager w VirtusLab, Kraków. Związany zawodowo z programowaniem od ponad 15 lat. Hobby - szukanie wspólnego mianownika, czytanie książek, zmazywanie tablic.
VirtusLab
Alek Lewandowski
Programista w Google Polska. Tak, podróż w kosmos byłaby super, ale pomyślcie przez chwilę o powszechnym i darmowym dostępie do żłobków.
Google

Zostań mentorem

Zapraszamy specjalistów do wsparcia naszego projektu DressCode. Twoja wiedza jest kluczem do rozwijania przez młodzież pasji programowania. Zadania opracowane przez nasz zespół, do którego dołączysz, będą przez Ciebie sprawdzane. Jako wolontariusz będziesz wspierał i pomagał uczestnikom w rozwiązywaniu zadań. To dzięki Tobie młodzi ludzie będą mieli szansę rozwijać swój talent i podnosić umiejętności techniczne.

Nasz zespół tworzy zgraną drużynę!

Liczymy na Ciebie!

/dresscode-pl+wspolpraca@google.com/