Szanowni Państwo

Chcielibyśmy poinformować Państwa o naszej nowej akcji edukacyjnej dla dziewcząt: DressCode. Program ten ma na celu zachęcić dziewczyny do rozpoczęcia przygody z programowaniem.

Przygotowaliśmy dla dziewcząt serię zadań, które pomogą postawić pierwsze kroki w programowaniu. Mamy nadzieję, że nauczą się z nami budować własne aplikacje, które będą trafiać w ich gust i pokażą, jak bardzo przydatna jest umiejętność programowania. Ponadto dysponujemy pulą nagród, które będziemy przyznawać uczestniczkom za rozwiązywanie zadań.

Zadania będą pojawiać się co 2-4 tygodnie i będą zróżnicowane jeśli chodzi o poziom trudności – od prostych, które pomogą opanować podstawy, po bardziej złożone, wymagające własnego pomysłu, ale dające też dużo więcej satysfakcji.

Finał akcji planujemy na koniec maja 2016.

Treści zadań będziemy publikować na naszej stronie, a dodatkowo przez cały rok szkolny będziemy odpowiadać na wszystkie pytania dziewczyn na założonym przez nas forum internetowym. Dziewczyny będą nadsyłać rozwiązania drogą elektroniczną.

Do udziału zapraszamy dziewczyny w wieku od 11 do 19 lat, niezależnie od poziomu (lub braku) umiejętności programistycznych.

Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli zachęcą Państwo do udziału swoje uczennice, a także przekażą informację nauczycielom z innych szkół. Bardzo zależy nam na zaangażowaniu możliwie dużej liczby dziewcząt z całej Polski.

Zapraszamy do udziału!

Zespół DressCode - inżynierów Google, Ocado Technology, Allegro.Tech, Spring i WebMuses