Do przedstawiania zadań w tej edycji konkursu korzystamy z serwisu codevolve, dzięki któremu możesz rozwiązywać zadania bezpośrednio w przeglądarce, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania na Twoim komputerze. Co więcej - masz dostęp do swoich zadań z dowolnego komputera :).

Zanim zaczniesz

Zanim zaczniesz, prosimy, wypełnij naszą anonimową ankietę. Zajmie Ci to minutę, a nam bardzo pomoże ulepszyć dla Was kolejne edycje DressCode. Dziękujemy :)

Tworzenie konta

Przed pierwszym logowaniem musisz stworzyć konto w serwisie - aby stworzyć konto powiązane z naszym kursem odwiedź stronę: https://www.codevolve.com/accounts/join/e6525c27. W przeglądarce zobaczysz formularz, gdzie powinnaś wpisać imię, nazwisko, adres mailowy oraz hasło dostępu do serwisu.

Bardzo ważne: pamiętaj o wpisaniu tych samych danych, co w formularzu rejestracyjnym - pozwoli nam to powiązać Twoje rozwiązania zadań z danymi z formularza (i, na zakończenie, wysłać nagrody pod właściwy adres).

Strona logowania codevolve.com

Po klinięciu przycisku “Sign Up” powinny stać się dwie rzeczy - pierwszą z nich jest wyświetlenie strony z dostępnymi dla Ciebie kursami - do której opis znajdziesz w dalszej części instrukcji, drugą - powinnaś otrzymać mail z platformy codevolve z prośba o potwierdzenie adresu mailowego.

Korzystanie z codevolve

Strona główna. Po zalogowaniu się do serwisu zobaczysz stronę z dostępnymi na platformie kursami - wśród których będzie ten jedyny słuszny: Dress Code ;). Kliknij na nim. 

Strona kursu

Kurs: Dress Code. Po kliknięciu na kurs zobaczysz stronę z zadaniami - mniej więcej taką jak na obrazku poniżej.  

Strona kursu

Przy pierwszym wyświetleniu kursu aktywny będzie przycisk “Enroll Now” - kliknij na nim. Przy następnym otwarciu strony (po kolejnym zalogowaniu, kliknięciu “Back to Course”) w tym samym miejscu pojawi się przycisk “Continue”.

Zadanie 1

Po przejściu do pierwszego zadania “3… 2… .1… START!” zobaczysz stronę zawierającą po lewej stronie opis zadania, po prawej edytor kodu źródłowego połączony z okienkiem tak zwanego terminala - czyli wirtualnego monitora wyświetlającego wynik działania programów.

Opis pierwszego zadania

Przeczytaj treść zadania, zmień kod w pliku rakieta1.py. Po kliknięciu “Uruchom” pojawi się zielony przycisk “Click here to continue”, którym możesz przejść do drugiej części zadania - “Wydrukuj dowolny numer misji”.

Opis drugiej części zadania

Po wykonaniu zadania przechodzisz do ostatniej, trzeciej części - wydrukowania dowolnej nazwy misji.