Digital Labs
Prowadzone przez FT Strategies pracownie to dla wydawców stawiających pierwsze kroki w cyfrowym świecie szansa na nawiązanie kontaktów ze specjalistami z branży oraz szczegółowe zapoznanie się z zagadnieniami kluczowymi z perspektywy publikacji cyfrowych. Zajęcia podzielono na dwie części – Cyfrowe zanurzenie i Sprint po wiedzę – liczba miejsc jest limitowana i dostępna według kolejności zgłoszeń.
Harmonogram
Digital Immersion Lab
Podczas tej interaktywnej, pięciodniowej sesji szkoleniowej dowiesz się, jak rozpocząć i przyspieszyć drogę do stabilnych przychodów z czytelników cyfrowych. Od wydawców oczekujemy możliwości uczestnictwa w godzinach 9–17, przez 5 kolejnych dni, tak aby maksymalnie wykorzystać możliwości szkolenia.
Uczestnicy:
- Dowiedzą się, w jaki sposób urzeczywistnić swój model i uszeregować priorytety.
- Otrzymają narzędzia i wsparcie społeczności w dalszej pracy.
- Samodzielnie opracują kolejne kroki, rezultaty i ważne etapy.
DLA KOGO?
Pracownię przygotowano z myślą o wydawcach, którzy zaczynają eksperymentować z przychodami z czytelników oraz poszukują nowych sposobów angażowania i monetyzacji odbiorców internetowych. Być może dysponują już systemami generowania przychodów z czytelników, ale nie są one dopracowane.
Szkolenie jest przeznaczone dla decydentów średniego i wyższego szczebla, odpowiedzialnych za zaangażowanie odbiorców i wzrost przychodów z czytelników. Uczestnicy mogą pracować w dziale ds. danych, sfery cyfrowej lub marketingu.
Kwalifikujący się wydawcy muszą skupiać się na informowaniu o kluczowych kwestiach. Dopuszczalna tematyka: polityka, wydarzenia lokalne/krajowe/światowe, biznes, technologia, zdrowie i nauka.
Firmy dostarczające treści głównie rozrywkowe (lifestyle, celebryci, sport, moda) nie mogą wziąć udziału w programie.
Rapid Response Sprint
W ramach tego dwutygodniowego, intensywnego szkolenia z zakresu projektowania dowiesz się, jak tworzyć i testować różne możliwości o wysokim potencjalne w ramach modeli przychodowych D2C. Pierwsze 5 dni to intensywny coaching, a kolejne 5 dni to tworzenie wzorów i projektowanie przez uczestniczących w szkoleniu wydawców. Każdy uczestnik powinien mieć możliwość udziału w szkoleniu przez przynajmniej 6 godzin dziennie, aby jak najbardziej na nim skorzystać.
Uczestnicy:
- Przetestują prototypy swoich propozycji modeli.
- Otrzymają reakcje i informacje zwrotne od prawdziwych klientów.
- Opracują pytania i założenia do dalszej analizy.
Wkrótce...
DLA KOGO?
Pracownię przygotowano z myślą o wydawcach, którzy już korzystają ze strumienia przychodów z czytelników i w związku z tym poszukują sposobów na optymalizację oraz nowych możliwości.
Zachęcamy, aby w szkoleniu wzięło udział 4–5 przedstawicieli wydawnictwa z różnych działów, w tym z działu ds. danych, marketingu i technologii.
Przynajmniej jeden członek zespołu powinien potrafić tworzyć podstawowe prototypy przy użyciu jednego z poniższych narzędzi:
- Google Suite,
- Sketch lub podobne oprogramowanie,
- HTML,
- Szablon newslettera,
- Narzędzia strony startowej,
Przynajmniej jeden członek zespołu w swoim zakresie obowiązków powinien mieć zarządzanie produktem i projektowanie.
Kwalifikujący się wydawcy muszą skupiać się na informowaniu o kluczowych kwestiach. Dopuszczalna tematyka: polityka, wydarzenia lokalne/krajowe/światowe, biznes, technologia, zdrowie i nauka.
Firmy dostarczające treści głównie rozrywkowe (lifestyle, celebryci, sport, moda) nie mogą wziąć udziału w programie.