Często zadawane pytania

Jesteś uczestnikiem GNI Digital Growth Programme? Oto, co warto wiedzieć. W sprawie wszelkich innych pytań prosimy o kontakt pod adresem: gnidigitalgrowth@google.com.

Program jest dostępny dla wszystkich wydawców w Europie, którzy zaczynają swoją przygodę ze światem cyfrowym.

  • Warsztaty są przeznaczone dla wydawców stawiających pierwsze kroki w świecie cyfrowym, którzy dopiero zapoznają się z cyfrową ofertą, po raz pierwszy tworzą treści cyfrowe lub nadal pracują nad strategią reklamową i możliwościami monetyzacji czytelników.
  • Pracownie przygotowaliśmy z myślą o tych wydawcach, którzy zrobili już pierwsze kroki w zakresie generowania wartości z pomocą czytelników cyfrowych, ale szukają sposobów na optymalizację i rozwój w tej dziedzinie. Być może dysponują już systemami generowania przychodów z czytelników, ale nie są one dopracowane.

Warsztaty w ramach GNI Digital Growth Programme są realizowane za pośrednictwem sesji na żywo w serwisie YouTube, a każda sesja trwa do 45 minut, z możliwością zadawania pytań za pomocą funkcji chatu w serwisie YouTube.

Aby przejść do sesji, wystarczy kliknąć link do serwisu YouTube, otrzymany drogą e-mailową.

Link będzie dostępny jedynie przez 24 godziny po zakończeniu sesji – ma to na celu zachęcenie uczestników do udziału w warsztatach na żywo.

Pracownie prowadzą nasi partnerzy, FT Strategies i Table Stakes Europe, WAN-IFRA. Forma szkolenia to interaktywne wideorozmowy dla mniejszych grup wydawców niż w przypadku warsztatów. Aby wziąć udział w pracowni, należy wysłać zgłoszenie.

Program wprowadzamy najpierw w 6 krajach europejskich/wersjach językowych (Hiszpania, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy, Polska), a w nadchodzących miesiącach będziemy rozszerzali jego zasięg o kolejne kraje/języki.

Najpierw wprowadzamy nasz program w Europie, ale wkrótce planujemy rozszerzyć go na skalę globalną.

  • Każda sesja w ramach danego modułu (np. Strategia biznesowa) trwa 45 minut
  • Wydawcy mogą wyznaczać różnych pracowników swoich redakcji do udziału w poszczególnych modułach, w zależności od ich tematyki.
  • Nie ma minimalnego ani maksymalnego limitu sesji, na które można się zarejestrować.
  • Moduł zatytułowany „Cyfrowe zanurzenie” trwa 5 dni i wymaga całodziennego zaangażowania (9–17).
  • Moduł zatytułowany „Sprint po wiedzę” trwa 2 tygodnie, przy czym 5 dni to intensywny coaching, a przez następne 5 dni uczestnicy zajmują się tworzeniem i rozwojem prototypów. Każdy uczestnik powinien mieć możliwość udziału w szkoleniu przez przynajmniej 6 godzin dziennie, aby jak najbardziej na nim skorzystać.
  • Program Table Stakes Europe trwa rok.
  • W przeciwieństwie do szkolenia z zakresu subskrypcji zorganizowanego przez FT na początku tego roku, tym razem do udziału w warsztatach i pracowniach nie jest wymagane odbycie rozmowy kwalifikacyjnej. Jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego też zachęcamy do jak najszybszego wysłania zgłoszenia.
  • W przypadku pracowni uczestnicy będą wybierani na podstawie poziomu dojrzałości cyfrowej, tak aby mieć pewność, że wszyscy uczestnicy odniosą korzyści z udziału w szkoleniu.