Rozjeďte váš nápad na startup

Google investuje do českého startupového ekosystému, pomáhá lidem v regionech získat digitální a podnikatelské dovednosti.

Po spuštění české verze platformy Google for Startups jsme spustili také Akademii pro začínající startupy v regionech. Po jejím absolvování budou startupy připravené na nadstavbové mentoringové programy od Googlu. 

Do roku 2020 programem prošlo více jak 120 českých a slovenských startupů.

Přihlášky pro podzimní online akademii jsou otevřeny. Vybrané týmy se zúčastní série podvečerních workshopů, vždy jeden den v týdnu, 5 týdnů po sobě. Účast je zdarma. O přesném termínu worskhopu vás budeme konktaktovat na e-mailu, který vyplníte v registračním formuláři.

Přednost dostanou týmy, které

  • jsou nejméně dvoučlenné
  • pracují na škálovatelném nápadu pro startup
  • mají hotový nebo dokončují svůj MVP (minimum viable product)
  • jsou absolventy projektu New Generation of Founders

 

 

Na workshopech probereme

 

Nastavit produkt správně je základ. Ale jak na to? Pavlína s Martinem vám ukáží, jakým způsobem zjistit co nejvíce o vašich zákaznících, abyste vytvořili produkt, který opravdu naplní jejich potřeby, i to, jak ověřit, zda je o váš produkt zájem, než se rozhodnete investovat čas a peníze do jeho vývoje. Provedou vás výběrem správného byznys modelu i jaké má rozhodnutí implikace pro škálování a růst vašeho startupu. Nakonec se podělí o metodiky, které vám umožní si rybu příště ulovit sami.  

Cílem je pochopit a zapojit digitální marketingové nástroje a taktiky do celkového marketingu mixu. Ukážeme si proč a k čemu dané nástroje jsou, ovšem také upozorníme na jejich omezení a naše fuckupy při špatném zapojování. S kolegou Pavlem Vachkem se podíváme na to, jak může digitální marketing (ne)pomci startupům i co je důlěžité z pohledu digitálních metrik vykazovat a případně ukázat investorům. 

VÍTE, CO VAŠE FIRMA DĚLÁ? SUPER. A VÍTE TAKY, CO URČITĚ NEDĚLÁ? To bude tématem číslo jedna na videu i během masterclass. UMÍTE UDĚLAT SKVĚLÝ DOTAZNÍK A VYHODNOTIT DATA? A CO TAKHLE MLUVIT S LIDMI? Cizími lidmi? Lidmi z masa a kostí. Tváří v tvář? S těmi, co nejsou rodina, kámoši, ajťáci a nemají tušení, co je to start-up? Analýza trhu, kvalitativní výzkum a správně, to bude další naše téma. MÁTE NASTAVENOU CENU? A MOHLI BYCHOM JI VIDĚT? Jak moc jste si jistí, že je vaše cenová politika správná a bude fungovat? Společně projdeme teorii na videu a na masterclass odpovíme na vaše konkrétní dotazy. EMPLOYER BRANDING. VĚC, KTEROU BUĎ UDĚLÁTE VY, NEBO JI ZA VÁS UDĚLÁ ATMOSKOP. A možná vůbec ne tak, jak byste chtěli. Pojďte se s námi podívat na základy toho, jak vzít brand nejen vašeho produktu, ale i vaší firmy a vašeho týmu do vlastních rukou. A bez toho tým o moc růst nebude. VÍTE, CO PRODÁVÁ AJŤÁKŮM? A VÍTE, CO PRODÁVÁ TĚM OSTATNÍM? My máme odpověď na obojí a nebojíme se ji použít. Ať pro prodej, tak pro růst týmu. Z TEPLA SVOJÍ KOMFORTNÍ ZÓNY PRODÁVAT NEZAČNETE - pojďte trénovat, jak z ní ven, nebo se naučte najít lidi, pro které prodej není mimo jejich komfortní zónu - výběr je na vás, jsme připraveni pomoct s obojím. POKUD TO NEJDE DÁT DO EXCELU, NEBUDE TO FUNGOVAT. Fakt. Za tím si stojíme. A rádi vysvětlíme proč.

Jsme Kamil a Eli. Workshop s námi je pro ty, co se nezaleknou: prodávat, růst, jít kupředu. Ať je cesta vydlážděná, nebo trnitá. Budeme vás provázet. A cestou vyprávět historky a trousit sarkastický komentáře.  

Nastavení správné Go to Market strategie pro vaše podnikání není snadný úkol, právě naopak. Nicméně proces identifikace a implementace nejlepší strategie pro váš stratup je klíčový pro váš úspěch. Kde a kdy začít začít? Jak sladit prodej s marketingem?

"Úspěchy nemluví samy za sebe."

#IamRemarkable se snaží posílit postavení žen a nedostatečně zastoupených skupin, aby otevřeně hovořily o svých úspěších na pracovišti i mimo něj, za účelem bourání stereotypů. Iniciativa se zaměřuje na:

  • Zlepšení sebepropagace a dovedností žen a nedostatečně zastoupených skupin.
  • Bourání předsudků společenského vnímání sebepropagace
Alt text

Obsah Akademie pro vás připravili

Launchpad

“Program nám pomohl proměnit náš nápad v životaschopný byznys. Umožnil nám nastavit si priority, pochopit naše zákazníky a vytvořit smysluplnou strategii.”

Michaela Kloudová, Genster, účastnice programu Launchpad Start, 2017

“Byl to takový rychlovlak! Stihli jsme vše důležité - zákazníkovy potřeby, jak ověřit hypotézy, důležitost zákaznické zkušenosti, trendy v marketingu, jak expandovat, jak správně rozšiřovat tým i nástin obchodní strategie. Díky tomu máme spoustu podnětů a úkolů k rozpracování, abychom náš projekt mohli posunout dál a zároveň nic důležitého neopomenout.”

Eva Dibitanzlová, Keyguru, účastnice Google for Startups Academy v Ostravě, 2018

Impact Hub

 

Akademii pro vás připravili

Grow with Google
Impact Hub