Rozjeďte váš nápad na startup

Google investuje do českého a slovenského startupového ekosystému, pomáhá lidem v českých a slovenských regionech získat digitální a podnikatelské dovednosti.

Po spuštění české verze platformy Google for Startups jsme spustili také Akademii pro začínající a mírně pokročilé startupy v regionech. Po jejím absolvování budou startupy připravené na nadstavbové mentoringové programy od Googlu. 

Do roku 2021 programem prošlo více jak 200 českých a slovenských startupů.

Přihlášky do další online akademie jsou otevřeny. Vybrané týmy se zúčastní série podvečerních workshopů, vždy jeden den v týdnu, 6 týdnů po sobě. Účast je zdarma. O přesném termínu worskhopu vás budeme konktaktovat na e-mailu, který vyplníte v registračním formuláři.

Přednost dostanou týmy, které

  • jsou nejméně dvoučlenné
  • pracují na škálovatelném nápadu pro startup
  • mají hotový nebo dokončují svůj MVP (minimum viable product)
  • jsou absolventy projektu New Generation of Founders

 

 

Na workshopech probereme

 

Interaktivní 5hodinový workshop na téma design thikingu vás naučí, jak se na problémy a projekty dívat out-of-the-box a přijít na kreativní myšlenky a nápady. Naučíte se metodu, kterou budete moci využívat pravidelně ve svém pracovním režimu.

  • Více informací naleznete na www.ngof.cz
  • Workshopu se zúčastní pouze týmy, které jej doposud neabsolvovaly.

Nastavit produkt správně je základ. Ale jak na to? Pavlína s Martinem vám ukáží, jakým způsobem zjistit co nejvíce o vašich zákaznících, abyste vytvořili produkt, který opravdu naplní jejich potřeby, i to, jak ověřit, zda je o váš produkt zájem, než se rozhodnete investovat čas a peníze do jeho vývoje. Provedou vás výběrem správného byznys modelu i jaké má rozhodnutí implikace pro škálování a růst vašeho startupu. Nakonec se podělí o metodiky, které vám umožní si rybu příště ulovit sami.  

Cílem je pochopit a zapojit digitální marketingové nástroje a taktiky do celkového marketingu mixu. Ukážeme si proč a k čemu dané nástroje jsou, ovšem také upozorníme na jejich omezení a naše fuckupy při špatném zapojování. Podívame se na to, jak může digitální marketing (ne)pomoci startupům i co je důlěžité z pohledu digitálních metrik vykazovat a případně ukázat investorům.

VÍTE, CO VAŠE FIRMA DĚLÁ? SUPER. A VÍTE TAKY, CO URČITĚ NEDĚLÁ? To bude tématem číslo jedna na videu i během masterclass. UMÍTE UDĚLAT SKVĚLÝ DOTAZNÍK A VYHODNOTIT DATA? A CO TAKHLE MLUVIT S LIDMI? Cizími lidmi? Lidmi z masa a kostí. Tváří v tvář? S těmi, co nejsou rodina, kámoši, ajťáci a nemají tušení, co je to start-up? Analýza trhu, kvalitativní výzkum a správně, to bude další naše téma. MÁTE NASTAVENOU CENU? A MOHLI BYCHOM JI VIDĚT? Jak moc jste si jistí, že je vaše cenová politika správná a bude fungovat? Společně projdeme teorii na videu a na masterclass odpovíme na vaše konkrétní dotazy. EMPLOYER BRANDING. VĚC, KTEROU BUĎ UDĚLÁTE VY, NEBO JI ZA VÁS UDĚLÁ ATMOSKOP. A možná vůbec ne tak, jak byste chtěli. Pojďte se s námi podívat na základy toho, jak vzít brand nejen vašeho produktu, ale i vaší firmy a vašeho týmu do vlastních rukou. A bez toho tým o moc růst nebude. VÍTE, CO PRODÁVÁ AJŤÁKŮM? A VÍTE, CO PRODÁVÁ TĚM OSTATNÍM? My máme odpověď na obojí a nebojíme se ji použít. Ať pro prodej, tak pro růst týmu. Z TEPLA SVOJÍ KOMFORTNÍ ZÓNY PRODÁVAT NEZAČNETE - pojďte trénovat, jak z ní ven, nebo se naučte najít lidi, pro které prodej není mimo jejich komfortní zónu - výběr je na vás, jsme připraveni pomoct s obojím. POKUD TO NEJDE DÁT DO EXCELU, NEBUDE TO FUNGOVAT. Fakt. Za tím si stojíme. A rádi vysvětlíme proč.

Jsme Kamil a Eli. Workshop s námi je pro ty, co se nezaleknou: prodávat, růst, jít kupředu. Ať je cesta vydlážděná, nebo trnitá. Budeme vás provázet. A cestou vyprávět historky a trousit sarkastický komentáře.  

Nastavení správné Go to Market strategie pro vaše podnikání není snadný úkol, právě naopak. Nicméně proces identifikace a implementace nejlepší strategie pro váš stratup je klíčový pro váš úspěch. Kde a kdy začít začít? Jak sladit prodej s marketingem?

Téma umělé inteligence by nemělo minout ani vás.
Brzy doplníme obsah.

"Úspěchy nemluví samy za sebe."

#IamRemarkable se snaží posílit postavení žen a nedostatečně zastoupených skupin, aby otevřeně hovořily o svých úspěších na pracovišti i mimo něj, za účelem bourání stereotypů. Iniciativa se zaměřuje na:

  • Zlepšení sebepropagace a dovedností žen a nedostatečně zastoupených skupin.
  • Bourání předsudků společenského vnímání sebepropagace
Alt text

Obsah Akademie pro vás připravili

Launchpad

“Program nám pomohl proměnit náš nápad v životaschopný byznys. Umožnil nám nastavit si priority, pochopit naše zákazníky a vytvořit smysluplnou strategii.”

Michaela Kloudová, Genster, účastnice programu Launchpad Start, 2017

“Téma design thinkingu považuji za jedno z nejdůležitějších pro jakýkoliv start-up. Jsem rád, že na něj program klade velký důraz a prolíná se většinou workshopů. Pokud se chcete v pracovním týdnu na chvilku zastavit a popřemýšlet o tématech, na která možná kvůli provozním záležitostem nemáte čas, doporučuji si akademii vyzkoušet. ”

Tomáš Nushart, Psichologie.cz

startups

"Díky programu jsme si konečně dokázali sednout a pobavit se krok po kroku o plánu a jeho realizaci."

Autoibuy s.r.o. - Markéta Schröcková

Impact Hub

"V týmu jsme vlastně díky Vašemu programu úplně překopali náš plán na příští rok...Měli jsme možnost podívat se na aspekty, nad kterými jsme nepřemýšleli. Například zda je uživatel opravdu náš zákazník. TO nám změnilo pohled na věc."

 Petr Šebesta, Festival Soběstatečnosti 

 

 

startup

 

Akademii pro vás připravili

Grow with Google
Impact Hub