Hakkında

 Google Developers Makine Öğrenimi Eğitim Programı, makine öğrenimine ilgi duyanlara eğitim vermeyi ve ülke içinde böyle bir iş gücüne ihtiyaç duyan bilişim şirketleriyle buluşturmayı hedeflemektedir. 6 yıldır yapay zeka alanında eğitimler ve çalışma grupları düzenleyen inzva topluluğu ile partnerlik yapılarak ikincisi gerçekleştirilecek olan ve geçtiğimiz yıl 100’den fazla mezunu bulunan bu program, katılımcılara sadece makine öğrenimi teorisini öğretmekle kalmayıp, onları aynı zamanda alandaki mühendislik problemlerini çözebilecek seviyeye getirmeyi amaçlamaktadır. Programa seçilen katılımcılar, yaklaşık 5 aylık sürede bir derin öğrenme teorisi kursu, makine öğrenimi sertifikası ve bir uygulama projesini tamamlamalıdır.

 

Başvurular kapanmıştır, ilginiz için teşekkür ederiz! 

Alt text
Profile

inzva hakkında:

Kar amacı gütmeyen Birebir Eğitim Vakfı’nın bilgisayar bilimleri topluluk projesi olan inzva, 5 yıldır alanında uzman gönüllü eğitmenleri ile yapay zeka ve algoritma alanlarında kamplar, eğitim programları, çalışma grupları ve buluşmalar düzenlemektedir. Kurulduğu günden bugüne toplamda 5000’den fazla öğrenciye eğitim vermiş olan topluluğun amacı, Türkiye'deki bilgisayar bilimleri ile ilgilenen yetenekli öğrencileri bir araya getirerek, hem teknik hem de sosyal olarak geliştirmektir.

 Detaylı bilgi: inzva.com

Note: BEV Foundation (inzva) ve Google Developers program süresince değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

1. Makİne Öğrenİm Teorİsİ Kursu Derİn Öğrenme Uzmanlığı

Profile

Bu kurs, Google Brain ekibinin kurucu üyelerinden biri ve Coursera'nın kurucusu olan Profesör Andrew Ng ve meslektaşları tarafından hazırlanmış derin öğrenme konusuna odaklanan bir eğitimdir. Beş aşamadan oluşan kursta uzmanlık derslerinin yanı sıra endüstri liderlerinden deneyimler ve tavsiyeler bulunmaktadır.

  • Bu kurs zorunlu ve İngilizce dilindedir.
  • Bu kurs kendi kendine öğrenme temelindedir ancak kursu tamamlarken destek olarak online toplantılar ve mentorluk desteği de içermektedir.

2. Makİne Öğrenİmİ İle İlgİlİ Sertifikaların Alınması

Profile

TensorFlow sertifikası

Bu sertifika, TensorFlow kullanarak derin öğrenme ve makine öğrenimi (ML) problemlerini çözme becerinizi doğrular.

  • Sınavı İngilizce olarak yapılır. Sertifikayı almak için dersleri kendi başınıza öğrenmeniz gerekir ancak destek olarak online toplantılar ve mentorluk yardımı verilecektir.
  • Sertifikayı almak için gereken sınav ücreti Google tarafından karşılanacaktır.

3. ML Pratİğİ: Proje Uygulaması

Profile

Kaggle, dünyanın her yerinden veri bilimcilerinin rekabet etmek, ödül ve şöhret kazanmak için bir araya geldiği bir yarışma platformudur. Kaggle'ın yarışmalarına katılarak, gerçek hayattan veya gerçeğe yakın vakalar üzerinde çalışabilir, derin öğrenme uzmanlık kursu ve aldığınız makine öğrenimi sertifikalarıyla kazandığınız becerileri test edebilirsiniz.

  • Kaggle içindeki iletişim İngilizce’dir.
  • Projeye katılacak üyeler, projeyle ilgili verilerin ve konuların kontrolü katılımcıya aittir, ancak genel anlamda yol gösterici amaçlı mentorluk sağlanacaktır.