Google Partners pomoc firmám

Google Partners je špeciálnou platformou pre reklamné agentúry, profesionálov v oblasti digitálneho marketingu a ďalších online konzultantov,ktorí chcú vyťažiť maximum zo svojho vzťahu so spoločnosťou Google.

Program Google Partners pomáha firmám s ich propagáciou na internete. Školí profesionálov, prináša im novinky, hodnotí ich, a to všetko preto, aby mohli zlepšovať vaše kampane v online prostredí. Najťažšie je vybrať si tú správnu agentúru. Prinášame vám tipy, ako postupovať pri výbere vhodnej agentúry, ako aj prehľad kľúčových agentúr, s ktorými intenzívne spolupracujeme.

Ako si vybrat vhodnú agentúru?

Pre firmy je veľkou výzvou vybrať si toho správneho partnera na rast svojho biznisu online, preto vám prinášame niekoľko typov.

Odporúčame, vybrať si z klúčových Google Partnerov, ktorý s Googlom spolupracujú najbližšie. 

1. Vyberajte medzi certifikovanými agentúrami

Certifikované agentúry preukázali svoje znalosti produktov Google. Sú teda spoľahlivými partnermi pre vaše marketingové aktivity na internete. Tieto agentúry sa preukazujú logom certifikátu Google Partner alebo odznakom Premier Google Partner.

2. Znalosť vášho odvetvia

Vyberajte agentúru, ktorá najlepšie rozumie vášmu odvetviu. Pýtajte sa agentúry na príklady kampaní, ktoré realizovala priamo s klientmi z vášho oboru. Agentúra by mala mať tiež skúsenosti so službami, ktoré očakávate. Ak chcete hlavne zvyšovať výkon vášho e-shopu, pravdepodobne zvolíte inú agentúru, než keby ste sa chceli sústrediť primárne na budovanie značky.

3. Vyžadujte transparentnosť

Vždy žiadajte od agentúry prístup k vašim účtom - či už ide o služby Google Ads alebo Analytics. Agentúra by mala transparentne oddelovať náklady na kapmaň od nákladov za svoje služby.

4. Správne nastavenie cieľov a očakávaní od kampane

Požiadajte svoju agentúru aby vám pomohla nastaviť správne ciele, ktoré reflektujú vašu celkovú marketingovú stratégiu a ciele.

5. Pravidelný reporting

Agentúra by vám mala poskytovať pravidelný reporting týkajúci sa výsledkov a plnenia cieľov vašich kampaní.

 

 

 

 

Q&A

 

Áno, môžete si nastavovať kampane úplne sami. Dokým však nemáte žiadne praktické skúsenosti, odporúčame vám využiť agentúru, aby boli vaše investované peniaze do reklamy najlepšie zhodnotené.

Digitálna garáž, ktorá je na spoznanie základov online marketingu je úplne zdarma, rovnako ako aj online akadémie, ktoré odporúčame ako nadstavbu na digitálnu garáž.

Ako firma vôbec nepotrebujete získať certifikát a skladať certifikačné skúšky Google Partners, je to iba pre vás.

Cena za prácu agentúry je veľmi individuálna. Záleží to od cieľov ktoré si stanovíte a rozpočtu, ktorý investujete a zároveň aj od dĺžky kampane

Vždy záleží od agentúry, či jednotlivca, ktorý vám danú kampaň nastavuje. Je dobré vyberať si agentúru, ktorá má dobré referencie a množstvo skúseností, napr. aj naše kľúčové agentúry. Každá agentúra vám vie prezentovať svoje výsledky aj podľa kritéria návratnosti investícií. 

Icon