Vzdelávajte sa spolu s Googlom


Súčasná pandémia zmenila návyky spotrebiteľov, ktorí sa presunuli viac do online prostredia. Množstvo slovenských podnikov ale stále nevie, ako byť dohľadateľní na internete, ako nastaviť online predaje, prípadne exportnú stratégiu. V spolupráci s odborníkmi a odborníčkami z Googlu sme pripravili sériu videí, ktoré vám pomôžu s prvými krokmi digitálnej transformácie.

1

Buďte online

Přeskočit na lekci

2

Predávajte online

Přeskočit na lekci

3

Expandujte do zahraničia

Přeskočit na lekci

4

Pracujte efektívnejšie

Přeskočit na lekci

Buďte online


Objavte nové možnosti pre vaše podnikanie. Pozrite si našu ponuku nástrojov od Googlu, ktoré vám pomôžu s digitalizáciou vašej firmy. Preneste svoje produkty a služby na najväčší svetový trh – na internet. Vďaka digitalizácii firmy budete schopní lepšie komunikovať so svojimi zákazníkmi a efektívnejšie riadiť firmu.
Ako pomôcť zákaznikom nájisť vás online

Petra Krištof, Industry Manager, Google

V prvom videu vám predstavíme základy digitálneho marketingu. Dozviete sa, aké sú kľúčové digitálne kanály, ktoré sú k dispozícii pre online marketing. Prečo je tiež dôležité venovať dostatok času identifikácii cieľovej skupiny v rámci tvorby digitálneho marketingového plánu a ako sa zviditeľniť online.


Moje firma na Googli

Vďaka službe Moja firma na Googli  môžete zviditeľniť svoj podnik vo Vyhľadávaní a na Mapách Google. Tým svojim zákazníkom umožníte, aby vás jednoduchšie našli a dozvedeli sa o novinkách vo vašej firme.

Pozrite sa, ako vám môže Moja firma na Googli pomôcť, a prečítajte si najčastejšie kladené otázky, ktoré sme zodpovedali na našej oficiálnej stránke.          


Google Weby

Ak vaša firma zatiaľ nemá zriadenú webovú stránku, využite nástroj Google Weby na vytvorenie webu pre váš biznis, prostredníctvom ktorého môžete komunikovať so svojimi zákazníkmi a rozvíjať svoje podnikanie online.    

Ak vaša firma už web založený má, využite nástroj Test My Site a získajte prehľad odporúčaní a tipov na zefektívnenie a zrýchlenie vášho webu.     

 

 

Základy digitálneho marketingu

Navštívte Digitálnu garáž a naučte sa s nami základy digitálneho marketingu na online kurze. Získajte nové zručnosti a navyše aj certifikát.

Grow with Google

Na stránke Grow with Google nájdete možnosti bezplatného vzdelávania, nástroje, programy a školenia od Googlu.

Tipy pre podnikateľov

Pozrite si užitočné tipy pre podnikateľov v prípade vzniku neočakávaných situácií so zameraním sa na podporu vašich zamestnancov a zákazníkov.


 

Predávajte online


Predávanie cez internet nebolo nikdy jednoduchšie. Ponúknite svoje tovary a služby online, začnite inzerovať a preniknite tak k miliónom ľudí, ktorí o vašej firme doposiaľ nevedeli. V tomto vám pomôže niekoľko nástrojov od Googlu, a taktiež aj cenné rady o tom, ako využiť špecifické nástroje pre e-commerce biznis.
Ako využiť nástroje špecifické pre e-commerce biznis

Matouš Ledvina, Performance Manager, Google

Zistite, ako sa čo najlepšie pripraviť na najdôležitejšie obdobie roka z hľadiska retailu a ako správne stanoviť obchodné kampaňové ciele. Zároveň vám vo videu odkryjeme kúzlo oslovovania nových potenciálnych zákazníkov pomocou Shopping Ads alebo Smart shopping.


Google Analytics

Prostredníctvom služby Google Analytics získate prehľad o tom, ako sa vášmu businessu darí na internete. Vaše rozhodnutia tak budú podporené dátami, ktoré môžete využiť pre čo najpresnejšie marketingové plány pre vašu firmu. Návod na to, ako prepojiť váš web s Google Analytics ešte dnes, nájdete nižšie.     


Google Ads

Vďaka službe Google Ads budete mať možnosť zacieliť to správne publikum prostredníctvom reklám ušitých na mieru vašim konkrétnym požiadavkám. Oslovte zákazníkov, keď vo Vyhľadávaní a Mapách Google vyhľadávajú firmy podobné tej vašej. Plaťte len za výsledky, ako sú kliknutia smerujúce na váš web alebo hovory do vašej firmy.

 

 

Akadémia Google Analytics

Naučte sa základy Google Analytics na bezplatnom online kurze pre začiatočníkov.

Google Partners pomoc firmám

Navštívte našu stránku Google Partners a objavte tipy, ako budovať a rozvíjať váš biznis online.

Rast vašej značky na YouTube

Pozrite si YouTube miniseriál o tom, ako budovať značku na YouTube krok po kroku, so špeciálnymi tipmi na záver.


 

Expandujte do zahraničia


Zistite, ako so svojou firmou expandovať na globálny trh a predávať produkty alebo služby zákazníkom v zahraničí.Objavte nástroje, ktoré vám pomôžu porozumieť aktuálnym trendom a správaniu zákazníkov a spoznajte tak nové príležitosti pre vaše podnikanie za hranicami Slovenska.V tom vám pomôže naše produktové video a taktiež ponuka bezplatných nástrojov od Googlu, ktoré môže vaša firma začať používať už dnes.


 

Ako objaviť nové obchodné príležitosti v zahraničí

Martin Svoboda, Industry Manager, Google

V tomto videu vám predstavíme hlavné body exportnej stratégie. Ukážeme vám, ako vybrať vhodný trh pre expanziu a podľa čoho pripraviť samotnú exportnú stratégiu. Taktiež sa dozviete, na čo brať ohľad a ako o sebe dať vedieť novým potenciálnym zákazníkom.


Google Trends & Google Alerts

Získajte prehľad o spotrebiteľskom správaní podľa toho, čo ľudia vyhľadávajú na internete, a držte krok s aktuálnymi trendmi vo vašom odvetví vďaka nástrojom Google Trends a Google Alerts


Market Finder

Market Finder je ďalšia bezplatná služba od Googlu, ktorá vám umožní expandovať do celého sveta. Pomôže vám identifikovať najvhodnejšie príležitosti pre vaše produkty a služby na zahraničných trhoch na základe záujmov vašich potenciálnych zákazníkov.   

 

 

Ako expandovať do zahraničia?

Ponúkame vám bezplatný online kurz "Expanzia firmy do ďalších krajín", ktorý vám pomôže s prvými krokmi do sveta exportu.


 

Pracujte efektívnejšie


Základom efektívnej práce je komunikácia. Objavte riešenia, vďaka ktorým budete schopní lepšie komunikovať a efektívnejšie riadiť svoju firmu, podporovať tímovú spoluprácu a firemnú kultúru.Pozrite si možnosti, ktoré vám pomôžu jednoduchšie a rýchlejšie spolupracovať s vašimi kolegami, zákazníkmi a dodávateľmi, a byť tak o krok vpred v dnešnej rýchlej dobe.
Firemná kultúra a motivácia v tíme

Petř Šmíd, Head of Brand, Reputation & Apps Marketing CEE, Google

Nahliadnite s nami pod pokrievku firemnej kultúry a motivácie tímu. Zameriame sa predovšetkým na to, akým spôsobom svoju firemnú kultúru popísať, čo to znamená pre vašu organizáciu a ako hľadať tých správnych kolegov a ako prakticky vašu firemnú kultúru budovať a podporovať.


Google Workspace

Google Workspace je sada nástrojov, ktorá obsahuje e-mail, kalendár, úložisko súborov, dokumenty, a mnoho ďalších. Môžete ju využiť pre online spoluprácu, prácu s dokumentmi a aj pri komunikácii vrámci tímu.  


Google Meet

S bezplatným nástrojom Google Meet máte možnosť preniesť svoje stretnutia z kancelárie na obrazovku. Využite tento produkt na video konferencie, zdieľajte svoju prezentáciu a pripojte sa na stretnutia odkiaľkoľvek. 

 

 

Zvýšte svoju produktivitu v práci

Ponúkame vám tipy a triky prostredníctvom online kurzu, ktoré vám pomôžu byť v práci produktívnejší.

Úvod do firemnej komunikácie

Získajte jednoduché tipy a rady týkajúce sa firemnej komunikácie a naučte sa písať výstižne a zaujímavo.

Naučte sa kreatívne myslieť

Zúčastnite sa bezplatných workshopov metódy dizajn thinking a rozvíjajte svoje nápady a projekty.