Rozjeďte vaši neziskovou organizaci

Google investuje nejen do českého startupového ekosystému, ale také pomáhá lidem a neziskovým organizacím v regionech získat digitální, oragnizační a měkké dovednosti.

Po spuštění české verze platformy Grow with Google a několika pilotech Akademie pro začínající startupy v regionech jsme se rozhodli spustit druhé kolo Grow with Google Akademii pro neziskové organizace, tentokrát v Brně

Přihlášky jsou otevřené do 18. března 2020 .

Vybrané týmy se zúčastní série podvečerních workshopů vždy v úterý 4 týdny po sobě. Účast je zdarma. První série workshopů odstartuje 7. dubna v Impact Hub Brno.

Termíny jednotlivých workshopů: 7.4.2020 (16:30-20:30), 14.4.2020 (17:00-20:30), 21.4. (17:00-20:30), 28.4.2020 (17:00-21:00)

Přednost dostanou týmy, které

  • jsou nejméně dvoučlenné
  • pracují na škálovatelném nápadu pro neziskovou organizaci
  • fungují online a používají digitální technologie

Na workshopech probereme

  • Vize a hodnoty organizace 
  • Budování komunity podporovatelů a fundraising 
  • Komunikace, marketing a GSuite pro neziskové organizace
  • Struktura organizace a nastavení procesů 

Filozofie organizace jako základ jejího fungování a rozvoje Pro zdravé fungování a rozvoj každé organizace je důležité odpovědět si na základní otázky Proč existujeme?, Co chceme dosáhnout? a Jakými principy se řídíme? Tedy definovat poslání, vytvořit vizi budoucnosti, zvolit si hodnoty a definovat, jak mají být naplňované ve všech činnostech organizace. V semináři se dozvíte, proč je filozofie tak důležitá a dostanete návod, jak ji vytvořit.

Jak na stanovování cílů

Na přednášce projdeme metody, které vám pomohou stanovit cíle tak, aby vedly k naplnění dlouhodobé vize. Dozvíte se, jak komunikovat definované hodnoty, aby byly srozumitelné pro vaše spolupracovníky i vaše partnery a klienty. Společně definujeme, co je úkolem lídra, aby podpořil naplňování cílů, a jaké je optimální složení týmu nejen z hlediska zkušeností. Na příkladech z praxe si osvojíte jednotlivé kroky, které vám pomohou při nastavení cílů a jejich naplnění.  

Budování komunit okolo Vaší organizace a přirozený leadership. Community management a marketing. Kdo je vaším "zákazníkem"? Identifikace cílové skupiny, tvorba person a komunikační strategie. Tonalita a značka - staňte se love brandem!    

Zažíváte chaos v tom, kdo ve vašem týmu má jakou roli a co má vlastně na starost? Místo systematické práce více hasíte požáry a často postrádáte nějaké informace? Noví členové týmu nejsou takovou posilou, jakou jste čekali? Máte problém s dotahováním projektů?

Na 3.setkání vám ukážeme, jak rozdělit role a kompetence v týmu. Jak nastavit srozumitelná pravidla, aby se všem dobře pracovalo. Podíváme se na důležitost onboardingu a řekneme si, jak efektivně komunikovat a nedemotivovat. Připomeneme si, jak prioritizace může omezit plýtvání a vyplatí se nejen v řízení projektů. A pro osvěžení přidáme pár tipů, jak efektivně nakládat se svým časem.

Seznámíte se s nástroji digitálního marketing. K čemu jsou vhodné reklamy na FB, IG či Google, co všechno dané nástroje umí a jak je jiné neziskové organizace využívají. Dále jak dané digitální kampaně a aktivity vyhodnocovat (aneb Google Analytics). 

Více informací o činnosti Googlu a možnostech pro vaši neziskovou organizaci najdete na stránce Google pro neziskové organizace.

Alt text

Obsah Akademie pro vás připravili

„Inspirace, drive, struktura. Tak bych shrnula největší přínosy našeho setkání s Googlery. Online svět se často zdá být příliš velký a nepřehledný, takže máme tendenci odsouvat některé výzvy stranou, ale v Googlu nám odpověděli na všechny zásadní otázky, a to PROČ?, CO? a JAK? Opravdu moc děkujeme.“


nadace Krása Pomoci

 

"Akademie nám pomohla mít jiný náhled na organizaci jako celek a hlavně vnímání skupin pro které je služba určena - persóny. Uvědomění si v našem týmu naše možnosti a konkrétní sepsání poslání organizace. Naučili jsme se pracovat například se sociálníma sítěma více systematicky a věnovat více času statistikám. Přemýšlet nad některými věcmi více systémově a do hloubky."


nadace RADKA z.s.

 

"Díky programu jsme se více zaměřili na update vize, poslání, vypracovali si tonalitu a jiné."


nadace Nadání a dovednosti o.p.s.

 

"Nejpřínosnější bylo potkávat se s ostatními projekty a sdílet s nimi, co řeší a hledat společně řešení."


Chráněné dílny OZP

Krása pomoci

 

Akademii pro vás připravili

Grow with Google
Impact Hub