Rozjeďte vaši neziskovou organizaci

Grow with Google Academy for NGOs


Google investuje nejen do ekosystému startupů nebo firem, ale také pomáhá lidem a regionálním neziskovým organizacím získat digitální, organizační nebo tzv. „měkké“ dovednosti. Na podporu neziskových organizací v Česku a na Slovensku proto společne s Impact HUB spouští Grow with Google Academy for NGO!

Registrace jsou uzavřené.

Děkujeme za vaše přihlášky. Pokud máte o Akademii zájem a nestihli jste se přihlásit do jarního kola, budeme se na vás těšit na podzim 2022. 

 

 

 

Témata workshopů

 • Úvod a networking
 • Vize a hodnoty organizace
 • Budování komunity a značka organizace
 • Struktura organizace a nastavení procesů
 • Time management a efektivní komunikace
 • New Generation of Founders
  (workshop kreativního myšlení)

Podmínky účasti

Akademie se mohou účastnint organizace, které:

 • jsou společensky prospěšné,
 • jsou nové, nebo v procesu organizační změny
 • mají dostatek času a kapacit se účastnit celé Akademie (5 dvouhodinových workshopů, 1 pětihodinový workshop a nezbytná příprava; Akademie se musí účastnit alespoň 2 členové z týmu).

Účast na workshopech je za 0 Kč.

Obsah pro vás připravili

 • Impact Hub a Google
 • trenéři workshopů: Eva Vejvodová, Věrka Koukalová, Klára Zahradníková, Regina Kubcová, Daniela Sedloňová.

Více informací o možnostech pro vaši neziskovou organizaci najdete na stránce: Google pro neziskové organizace a Impact Hub.

Na workshopu se podíváme na filozofii organizace jako základ jejího fungování a rozvoje. Pro zdravé fungování a rozvoj každé organizace je důležité odpovědět si na základní otázky Proč existujeme?, Co chceme dosáhnout? a Jakými principy se řídíme? Tedy definovat poslání, vytvořit vizi budoucnosti, zvolit si hodnoty a definovat, jak mají být naplňované ve všech činnostech organizace. Na workshopu se nejenom dozvíte, proč je filozofie tak důležitá, ale hlavně odejdete s návodem, jak ji vytvořit.

Budování komunit okolo Vaší organizace a přirozený leadership. Community management a marketing. Kdo je vaším "zákazníkem"? Identifikace cílové skupiny, tvorba person a komunikační strategie. Tonalita a značka - staňte se love brandem! 

Na tomto workshopu se podíváme na otázky týmu a nastavení funkčních procesů. Místo systematické práce více hasíte požáry a často postrádáte nějaké informace? Noví členové týmu nejsou takovou posilou, jakou jste čekali? Jak vést tým, aby dobře fungoval? V jakém stádiu vývoje je váš tým? Co váš tým potřebuje, aby dobře fungoval? Z workshopu si odnesete: Proč a jak si nastavit srozumitelná pravidla a procesy. Proč a jak definovat role. Proč a jak delegovat raději dříve než později. Které HR procesy jsou důležité a proč jim věnovat pozornost.

Na workshopu se zaměříme na dva aspekty, které vám pomohou řídit efektivněji organizaci a těmi jsou time management a komunikace. Získáte tipy, jak dostat svůj čas pod kontrolu a pracovat více v klidu a efektivněji. Zjistíte, jak využít svou vizi ke stanovování priorit a zvyšování motivace. Dozvíte se, jak efektivně budovat návyky a proč multitasking nedává smysl. Naučíte se určit, které úkoly dělat, delegovat a vypustit.

V druhé části se podíváme na nejdůležitější aspekty efektivní komunikace. Osvojíte si 7 principů spolupracující komunikace. Naučíte se metodu Nenásilné komunikace, jež vám pomůže zvládnout i těžké komunikační situace, kdy očekáváte, že informace nemusí být dobře přijata. Závěrem se podíváme na to, jak budovat důvěru a proč právě ukázání zranitelnosti může být klíčem.

Workshop, na kterém budete rozvíjet svoji kreativitu a inovativního ducha. Interaktivní 5 hodinový workshop na téma design thikingu vás naučí, jak se na problémy a projekty dívat out-of-the-box a přijít na kreativní myšlenky a nápady. Naučíte se metodu, kterou budete moci využívat pravidelně ve svém pracovním režimu. Workshopu se zúčastní pouze týmy, které jej doposud neabsolvovaly.

Podívejte se na další přednášky, které nabízí Grow with Google

1. Jak na stanovování cílů

Jak stanovit cíle tak, aby vedly k naplnění dlouhodobé vize? Dozvíte se, jak komunikovat definované hodnoty, aby byly srozumitelné pro vaše spolupracovníky i vaše partnery a klienty. Co je úkolem lídra, aby podpořil naplňování cílů, a jaké je optimální složení týmu nejen z hlediska zkušeností. 

2. Budování komunity

Budování komunit okolo Vaší organizace a přirozený leadership. Community management a marketing. Kdo je vaším "zákazníkem"? Identifikace cílové skupiny, tvorba person a komunikační strategie. Tonalita a značka - staňte se love brandem! 

3. Google Analytics

Porozumět Google Analytics a dalším online měřicím nástrojům je klíčové pro to, abyste správně dovedli vyhodnocovat své kampaně, abyste se mohli dále se zlepšovat, získávat více dárců nebo zvyšovat povědomí o svých tématech.  

4. Organizace a komunikace v týmu

Jak vést tým, aby dobře fungoval? V jakém stádiu vývoje je váš tým? Co váš tým potřebuje, aby dobře fungoval? Čtvrté video ze série Grow with Google Academy for NGOs 

5. Jak na fungující procesy

Zažíváte chaos v tom, kdo ve vašem týmu má jakou roli a co má vlastně na starost? Místo systematické práce více hasíte požáry a často postrádáte nějaké informace? Noví členové týmu nejsou takovou posilou, jakou jste čekali?  

Řekli o nás

„Grow with Google Academy for NGOs je svěží vítr, který jemně rozfoukal a odkryl potřeby našeho projektu a zároveň dostatečně ovlažil a dodal sil pro nastavení a změnění toho, co je potřeba nechat růst.“

– Markéta Mikuličáková, EkoInkubátor (Symbios)

 

„Akademie nám určitě poskytla spoustu podnětů, na které věci se zaměřit. V operativě občas úplné základy jako jasně stanovená mise a vize nebo hodnotové ukotvení týmu zanikají a je skvělé si připomenout jejich význam.“

– Kateřina Krejčířová, Prague Security Studies Institute

 

„Se skladbou témat jsem byla velmi spokojena, pokrývají celou škálu věcí, na kterých potřebujeme v rámci organizace v dalších měsících zapracovat.“

– Angelika Gergelová, Unie rodičů, z.s.

tlesknutie

 

Akademii pro vás připravili