Rozjeďte vaši neziskovou organizaci

Grow with Google Academy for NGOs


Google investuje nejen do ekosystému startupů nebo firem, ale také pomáhá lidem a regionálním neziskovým organizacím získat digitální, organizační nebo tzv. „měkké“ dovednosti. Na podporu neziskových organizací v Česku a na Slovensku proto společne s Impact HUB spouští Grow with Google Academy for NGO!

Děkujeme za vaše přihlášky.

Pokud máte o Akademii zájem a nestihli jste se přihlásit do podzimního kola, budeme se na vás těšit na jaře 2023..

 

Témata workshopů

 • Úvod a networking
 • Efektivní komunikace
 • Vize a hodnoty organizace
 • Propagace organizace a budování značky
 • Struktura organizace a nastavení procesů
 • Time management a stress management
 • New Generation of Founders
  (workshop kreativního myšlení)

Podmínky účasti

Akademie se mohou účastnint organizace, které:

 • jsou společensky prospěšné,
 • jsou nové, nebo v procesu organizační změny
 • mají dostatek času a kapacit se účastnit celé Akademie

Účast na workshopech je za 0 Kč.

Obsah pro vás připravili

Více informací o možnostech pro vaši neziskovou organizaci najdete na stránce: Google pro neziskové organizace a Impact Hub.

Schopnost efektivně komunikovat je často označována za nejzákladnější a zároveň nejdůležitější měkkou dovednost. Během workshopu si ujasníte, jak komunikovat, abyste se při tom cítili dobře nejen vy, ale i vaše okolí. Zjistíte, jak efektivně předat informace a myšlenky, a zároveň být druhé straně kvalitním posluchačem. Zapracujeme na vaší schopnosti říkat ne, abyste se již nenechali vmanipulovat do ano. Naučíte se metodu nenásilné komunikace, která vám pomůže sdělovat nepříznivé informace beze strachu z odezvy a hrozícího konfliktu. Odhalíme, co to znamená radikální otevřenost, a jak s ní pracovat při komunikaci s druhými. Závěrem se dozvíte, proč ukázání zranitelnosti není slabost, nýbrž je klíčem k budování důvěry.

Na workshopu se podíváme na filozofii organizace jako základ jejího fungování a rozvoje. Pro zdravé fungování a rozvoj každé organizace je důležité odpovědět si na základní otázky: Proč existujeme? Čeho chceme dosáhnout? Jakými principy se řídíme? Tedy definovat poslání, vytvořit vizi budoucnosti, zvolit si hodnoty a definovat, jak mají být naplňované ve všech činnostech organizace. Na workshopu se nejenom dozvíte, proč je filozofie tak důležitá, ale hlavně odejdete s návodem, jak ji vytvořit.

Proč je marketing důležitý i v neziskové organizaci? Na workshopu zjistíte, jak může marketing posílit značku vaší organizace a proč je to důležité. Společně se podíváme na různé nástroje a naučíte se zvolit, který je pro vás vhodný. Dozvíte se, jak identifikovat cílové skupiny a jak vytvořit komunikační strategii.

Na tomto workshopu se podíváme na otázky týmu a nastavení funkčních procesů. Místo systematické práce více hasíte požáry a často postrádáte nějaké informace? Noví členové týmu nejsou takovou posilou, jakou jste čekali? Jak vést tým, aby dobře fungoval? V jakém stádiu vývoje je váš tým? Co váš tým potřebuje, aby dobře fungoval? Z workshopu si odnesete: Proč a jak si nastavit srozumitelná pravidla a procesy. Proč a jak definovat role. Proč a jak delegovat raději dříve než později. Které HR procesy jsou důležité a proč jim věnovat pozornost.

Chcete dosahovat svých cílů rychleji a s větším klidem? Na workshopu se naučíte na místo s cíli pracovat s vizí. Právě vize bude pro vás kompasem při rozhodování a stanovování priorit a zároveň hnacím motorem, který bude soustavně nakopávat vaší motivaci. Podíváme se na to, co dělat, ale i co vypustit. Naučíte se metody, jak zatočit s prokrastinací, jak si vybudovat nové návyky a zjistíte, proč multitasking nedává smysl. Naučíte se antistresové techniky, které vám pomohou lépe zvládat stresové situace. Tento workshop vám pomůže zvládat i těžké úkoly s větší lehkostí.

Workshop, na kterém budete rozvíjet svoji kreativitu a inovativního ducha. Interaktivní 5 hodinový workshop na téma design thinkingu vás naučí, jak se na problémy a projekty dívat out-of-the-box a přijít na kreativní myšlenky a nápady. Naučíte se metodu, kterou budete moci využívat pravidelně ve svém pracovním režimu.

Workshopu se zúčastní pouze týmy, které jej doposud neabsolvovaly.

Podívejte se na další přednášky, které nabízí Grow with Google

1. Jak na stanovování cílů

Jak stanovit cíle tak, aby vedly k naplnění dlouhodobé vize? Dozvíte se, jak komunikovat definované hodnoty, aby byly srozumitelné pro vaše spolupracovníky i vaše partnery a klienty. Co je úkolem lídra, aby podpořil naplňování cílů, a jaké je optimální složení týmu nejen z hlediska zkušeností. 

2. Budování komunity

Budování komunit okolo Vaší organizace a přirozený leadership. Community management a marketing. Kdo je vaším "zákazníkem"? Identifikace cílové skupiny, tvorba person a komunikační strategie. Tonalita a značka - staňte se love brandem! 

3. Google Analytics

Porozumět Google Analytics a dalším online měřicím nástrojům je klíčové pro to, abyste správně dovedli vyhodnocovat své kampaně, abyste se mohli dále se zlepšovat, získávat více dárců nebo zvyšovat povědomí o svých tématech.  

4. Organizace a komunikace v týmu

Jak vést tým, aby dobře fungoval? V jakém stádiu vývoje je váš tým? Co váš tým potřebuje, aby dobře fungoval? Čtvrté video ze série Grow with Google Academy for NGOs 

5. Jak na fungující procesy

Zažíváte chaos v tom, kdo ve vašem týmu má jakou roli a co má vlastně na starost? Místo systematické práce více hasíte požáry a často postrádáte nějaké informace? Noví členové týmu nejsou takovou posilou, jakou jste čekali?  

Řekli o nás

„Grow with Google Academy for NGOs je svěží vítr, který jemně rozfoukal a odkryl potřeby našeho projektu a zároveň dostatečně ovlažil a dodal sil pro nastavení a změnění toho, co je potřeba nechat růst.“

– Markéta Mikuličáková, EkoInkubátor (Symbios)

 

„Akademie nám určitě poskytla spoustu podnětů, na které věci se zaměřit. V operativě občas úplné základy jako jasně stanovená mise a vize nebo hodnotové ukotvení týmu zanikají a je skvělé si připomenout jejich význam.“

– Kateřina Krejčířová, Prague Security Studies Institute

 

„Se skladbou témat jsem byla velmi spokojena, pokrývají celou škálu věcí, na kterých potřebujeme v rámci organizace v dalších měsících zapracovat.“

– Angelika Gergelová, Unie rodičů, z.s.

tlesknutie

 

Akademii pro vás připravili