Jak zostać Projektantem Innowacji?

Wiesz, że kreatywność i innowacyjność to cenione umiejętności, ale nie wiesz jak je rozwinąć? Wydaje Ci się, że znalazłeś rozwiązanie problemu,  ale nie wiesz jak z niego skorzystać? Czujesz, że bycie przedsiębiorcą to najlepsza ścieżka dla Twojego rozwoju? Weź udział w warsztatach Design Thinking i poznaj konkretne narzędzia wykorzystywane do tworzenia innowacji w Google.
Podczas warsztatu nauczysz się:

Identyfikować realne
problemy użytkowników

Tworzyć radykalnie
innowacyjne rozwiązania

Testować stworzone
koncepcje produktów i usług


 

Warsztat uczy kreatywnego myślenia oraz tworzenia nowatorskich produktów i usług przy wykorzystaniu Design Thinking. Program bazuje na wewnętrznej metodzie stworzonej na potrzeby rozwoju innowacji w Google pod nazwą Creative Skills for Innovation Lab.


 

Naucz się budować trzy podstawowe kompetencje

vfd

Zrozumienie użytkownika (Empatia)

Empatia jest intencjonalnym wysiłkiem, mającym na celu zrozumienie ludzkich aspiracji dotyczących sposobu życia, pracy i zabawy. Dzięki empatii można znaleźć inspirację w prawdziwych ludzkich potrzebach i motywacjach, aby stworzyć wartościowe produkty i rozwiązania spełniające te potrzeby. Jednym z najważniejszych aspektów treningu jest koncentracja na użytkownikach. Każde ćwiczenie rozpoczyna się od dyskusji na temat osób, które będą korzystać z produktu lub usługi.

vsd

Myślenie 10x (Myślenie bez granic)

Generowanie pomysłów to kolejny ważny krok w procesie innowacji. Celem burzy mózgów jest ilość, a nie jakość. Większość generowanych pomysłów i tak nie jest przydatna, ważne jednak, aby nie ograniczać się podczas tego procesu i spojrzeć na problem z różnych perspektyw. Podejmij wyzwanie i wspólnie stwórzcie pomysły nie tylko o 10% lepsze, lecz także 10 razy lepsze niż status quo! Myślenie o problemie pod kątem tego, jak możesz być 10 razy bardziej efektywny, skieruje Cię ku radykalnie nowym rozwiązaniom.

esdfd

Eksperymentowanie (Tworzenie prototypów)

Eksperymentowanie to proces prowadzący do zbudowania ostatecznego rozwiązania stawianego problemu. Przetestuj pomysły na jak najwcześniejszym etapie i zdobądź wiarygodne informacje o tym, czy warto je rozwijać, porzucić, czy zmodyfikować. Zminimalizuj ryzyko niepowodzenia przedsięwzięcia, tworząc proste prototypy i pokazując je wąskiej grupie użytkowników. Zbierz bezcenny feedback i zbuduj ostateczne rozwiązania realnych problemów użytkowników, mające szansę odnieść komercyjny sukces.


 

Na warsztacie, poza zdobyciem nowych umiejętności kreatywnych, będziesz miał szansę poznać ludzi o różnorodnych kompetencjach (biznesowych, technicznych, naukowych i humanistycznych), którzy w przyszłości będą mogli Ci pomóc urzeczywistnić Twoje pomysły.

Aplikuj już dziś i zostań Projektantem Innowacji! 


 

                                                

PI

                                                 

Organizator

G

partner strategiczny

PFR

Patronaty honorowe

MT

                     

MN