Často se ptáte

G Suite pro vzdělávání je sada bezplatných nástrojů a služeb Googlu, které jsou přizpůsobeny pro školy. Je celosvětově k dispozici všem vzdělávacím institucím, které se kvalifikují. Podívejte se na kvalifikace a učení pomocí G Suite for Education.

Učebna Google je jedna ze služeb G Suite, můžete ji používat samostatně, ale pak budete muset zajistit ostatní služby jako například kalendáře a videohovory jiným způsobem. Doporučujeme zaregistrovat G Suite pro vzdělávání a mít tak dostupný kompletní balík s centrální správou pod jednou vaší doménou.

G Suite pro vzdělávání je zdarma. Účty G Suite pro vzdělávání poskytují 10 000 uživatelských licencí. Pokud byste potřebovali více uživatelských účtů, můžete se obrátit na podporu Google Cloud.

Každý uživatel má neomezené úložiště pro Disk Google, Gmail a Fotky Google. Pokud jsou ve vaší organizaci 4 nebo méně uživatelů, dostane každý uživatel 1 TB úložiště.

Ano, systém je plně lokalizovaný do českého i slovenského jazyka, každý žák nebo učitel si může svůj jazyk zvolit.

G Suite nelze využívat bez domény, nicméně během aktivačního procesu si můžete doménu koupit.

Celý proces probíhá online a jsou potřeba základní údaje o škole, kontakty, adresa. Není třeba dodávat žádné papírové nebo skenované dokumenty. Proces registrace trvá přibližně 15 minut a G Suite můžete okamžitě začít používat.

Celý balík je navržen tak, aby základy nastavení zvládnul běžný nebo mírně pokročilý IT uživatel. Google poskytuje veřejně dostupné zdroje s dokumentací a návody, je také dostupná komunita. Pro opravdu pokročilé nastavování můžete využít partnerskou síť Googlu.

Pro Google je bezpečnost vašich jednou z nejvyšších priorit. Naše systémy a procesy jsou pravidelně auditovány a certifikovány renomovanými společnostmi. Nejvíce relevantní pro ČR jsou ISO 27001, ISO 27017, ISO 27018. Google nakládá s vašimi daty plně v souladu s požadavky GDPR.

Přečtěte si, jak Google chrání zabezpečení a soukromí vaší organizace a naše zásady ochrany osobních údajů.

Nemusíte, balík G Suite můžete používat souběžně s vaším současným emailovým řešením na stejné doméně bez konfliktů mezi systémy. Přesto však doporučujeme přejít na Gmail, který je integrovanou součástí celého balíku a má mnoho výhod, od bezpečnostních benefitů, spam filtrů, až po neomezenou velikost schránky pro každého uživatele.

Ano, sada G Suite nabízí jednotné přihlášení SAML (SSO) k integraci do vašeho ověřovacího systému. G Suite také nabízí knihovnu kódů pro reference. Podrobnosti najdete v části Nastavení SSO pomocí IdP třetích stran.

Služba G Suite pro vzdělávání je určena všem neziskovým vzdělávacím institucím, které mají podobu příspěvkové organizace a jejichž zřizovatelem je stát, kraj, město nebo obec. Patří mezi ně základní školy, základní školy zřízené společně s mateřskými školami, základní umělecké školy, střední školy, učiliště, gymnázia a vysoké školy. Akreditaci škol ověřujeme v databázi České školní inspekce. Samostatným mateřským školám, komerčním jazykovým školám a zájmovým spolkům doporučujeme standardní podobu služeb Google Workspace.

Schválení je vyřízeno během 2 až 14 dní. V současné době se Google snaží vyřizovat schvalování podstatně rychleji.

Další zdroje nápovědy