Často se ptáte

Google Workspace pro vzdělávání je sada bezplatných nástrojů a služeb Googlu, které jsou přizpůsobeny pro školy. Je celosvětově k dispozici všem vzdělávacím institucím, které se kvalifikují. Podívejte se na kvalifikace a učení pomocí Google Workspace for Education.

Učebna Google je jedna ze služeb Google Workspace, můžete ji používat samostatně, ale pak budete muset zajistit ostatní služby jako například kalendáře a videohovory jiným způsobem. Doporučujeme zaregistrovat Google Workspace pro vzdělávání a mít tak dostupný kompletní balík s centrální správou pod jednou vaší doménou.

Google Workspace pro vzdělávání je zdarma. Účty Google Workspace pro vzdělávání poskytují 10 000 uživatelských licencí. Pokud byste potřebovali více uživatelských účtů, můžete se obrátit na podporu Google Cloud.

Každý uživatel má neomezené úložiště pro Disk Google, Gmail a Fotky Google. Pokud jsou ve vaší organizaci 4 nebo méně uživatelů, dostane každý uživatel 1 TB úložiště.

Ano, systém je plně lokalizovaný do českého i slovenského jazyka, každý žák nebo učitel si může svůj jazyk zvolit.

Google Workspace nelze využívat bez domény, nicméně během aktivačního procesu si můžete doménu koupit.

Celý proces probíhá online a jsou potřeba základní údaje o škole, kontakty, adresa. Není třeba dodávat žádné papírové nebo skenované dokumenty. Proces registrace trvá přibližně 15 minut a Google Workspace můžete okamžitě začít používat.

Celý balík je navržen tak, aby základy nastavení zvládnul běžný nebo mírně pokročilý IT uživatel. Google poskytuje veřejně dostupné zdroje s dokumentací a návody, je také dostupná komunita. Pro opravdu pokročilé nastavování můžete využít partnerskou síť Googlu.

Pro Google je bezpečnost vašich jednou z nejvyšších priorit. Naše systémy a procesy jsou pravidelně auditovány a certifikovány renomovanými společnostmi. Nejvíce relevantní pro ČR jsou ISO 27001, ISO 27017, ISO 27018. Google nakládá s vašimi daty plně v souladu s požadavky GDPR.

Přečtěte si, jak Google chrání zabezpečení a soukromí vaší organizace a naše zásady ochrany osobních údajů.

Nemusíte, balík Google Workspace můžete používat souběžně s vaším současným emailovým řešením na stejné doméně bez konfliktů mezi systémy. Přesto však doporučujeme přejít na Gmail, který je integrovanou součástí celého balíku a má mnoho výhod, od bezpečnostních benefitů, spam filtrů, až po neomezenou velikost schránky pro každého uživatele.

Ano, sada Google Workspace nabízí jednotné přihlášení SAML (SSO) k integraci do vašeho ověřovacího systému. Google Workspace také nabízí knihovnu kódů pro reference. Podrobnosti najdete v části Nastavení SSO pomocí IdP třetích stran.

Služba Google Workspace pro vzdělávání je určena všem neziskovým vzdělávacím institucím, které mají podobu příspěvkové organizace a jejichž zřizovatelem je stát, kraj, město nebo obec. Patří mezi ně základní školy, základní školy zřízené společně s mateřskými školami, základní umělecké školy, střední školy, učiliště, gymnázia a vysoké školy. Akreditaci škol ověřujeme v databázi České školní inspekce. Samostatným mateřským školám, komerčním jazykovým školám a zájmovým spolkům doporučujeme standardní podobu služeb Google Workspace.

Schválení je vyřízeno během 2 až 14 dní. V současné době se Google snaží vyřizovat schvalování podstatně rychleji.

Další zdroje nápovědy