Vítejte, učitelé

Ve spolupráci s komunitou GEG jsme pro vás připravili obsah s praktickými radami, tipy a triky pro využití aplikací z Google Workspace pro vzdělávání. 

Pokud s Google Workspace pro vzdělávání začínáte, doporučujeme úvodní videa na záložce Jak začít.

Jednotlivá videa ze série Aplikace Google Workspace pro vzdělávání: Učitelé učitelům s námi natočila PaedDr. Anna Stočesová Martinková, Ph.D., ředitelka gymnázia v Říčanech, která se věnuje a aktivně propaguje vzdělávání skrze G Suite již od roku 2011.

1. Disk Google pro vzdělávání na dálku

Jak efektivně využívat Google Disk při vzdělávání na dálku? Jaké funkce by měl každý učitel vyučující v Google Workspace znát? Odpoví první z našich krátkých videí série Aplikace Google Workspace pro vzdělávání na dálku: Učitelé učitelům.

2. Disk Google pro vzdělávání na dálku II.

Praktické tipy a triky s prací Google Disk při vzáleném vyučování a komunikaci mezi učiteli a studenty.

3. Dokumenty Google pro vzdělávání na dálku 

Praktické tipy a rady, jak pracovat v Google Dokumentech, komentářích mezi studenty a učiteli.

4. Formuláře Google pro vzdělávání na dálku 

Jednoduché tipy s Formuláři Google, které usnnadní testování studentů a vybrané látky na dálku.

5. Fomuláře Google pro vzdělávání na dálku II.

Praktické tipy a rady, jak při vzdělávání využít Formuláře Google pro tvorbu kvízu pro studenty při práci mezi učiteli a žáky.

6. Formuláře Google pro vzdělávání na dálku III.

Praktické tipy a rady pro společnou práci mezi studenty a učiteli na dálku při práci s Formuláři Google.

7. Tipy a triky pro vzdělávání na dálku

Praktické tipy a rady, jak efektivně využívat Google aplikace vzájemně provázané mezi sebou při vzdělávání na dálku.

8. Učebna Google z pohledu učitele

Jednuchá a praktická řešení, jak efektivně pracovat v Učebně Google pokud jste učitel. 

9. Učebna Google z pohledu učitele II.

Jednoduché tipy a triky jak pracovat v Učebně Google s získat zpětnou vazbu. 

 

10. Učebna Google z pohledu učitele III.

Efektivní řešení, jak pracovat s úlohami s matematickými řešeními.

PaedDr. Anna Stočesová Martinková, Ph.D. své zkušenosti a příklady z praxe šíří mezi ostatní školy v rámci školení pro učitele a ředitele škol a ICT koordinátory nebo přes GEG konference a sociální sítě. Dříve působila na katedře informačních technologií jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze... Své vychytávky z praxe píše na webu www.vicr.cz v odkazu "lektor - výuka na dálku" - zde naleznete další tipy a triky s Google Workspace.

Další informační zdroje o vzdělávání na dálku pro učitele 

Ze školské praxe

Video pro učitele a ředitele základních, středních a vysokých škol, kteří hledají cesty, jak zajistit kontinuitu vzdělávání pomocí distanční formy studia za využití Google Workspace pro vzdělávání. Video je střihem webináře Deloitee CZ.

GUG.cz 

V GUGu už 12 let tvoříme komunitu dobrovolníků, kteří ve svém volném čase vzdělávají své okolí a tím i sami sebe. Přinášíme nové dovednosti učitelům, vývojářům, podnikatelům i široké veřejnosti a zvyšujeme tím technologickou gramotnost Česka.

Pavel Minář

Jsem ajťák, který pomáhá firmám s přechodem na cloudový systém Google Workspace. Poslední týden jsem měl pocit, že nedělám nic jiného, než odpovídám na stále stejné maily a telefonáty - jak spolupracovat na dálku přes Hangouts Meet, jak funguje Google Classroom, atd. No tak jsem sedl a začal točit videa s návody na YouTube. 

Pavel Hodál

S Google Workspace pro vzdělávání pracuji od roku 2010. Aktivně používám služby Google pro výuku a správu učitelů i žáků základní školy. Ve škole postupně nahrazuji starší systémy těmi cloudovými. A myslím si, že není cesty zpět. Píšu o tom na  webu https://www.tybrdo.cz/informatika. 

Vzdělávání #NaDálku

Rozcestník Ministerstva školství s nástroji pro online vzdělávání. Nabízí inspiraci, aktuální informace a zkušenosti ke vzdělávání na dálku. Pomáhá učitelům učit. Propojuje žáky a studenty se školou. Snaží se poradit všem včetně rodičů. Web je průběžně aktualizován.