שאלות נפוצות

ריכזנו עבורכם את השאלות הנפוצות שנשאלנו בשנים קודמות..

אם לא מצאתם תשובה, מוזמנים להעלות שאלות בפייסבוק בקבוצת אתרי הסחר ShoppingIL .

תמיכה טכנית בהעלאת מבצעים או התחברות לזירת המבצעים בניהול zap ניתן לקבל באמצעות שליחת מייל ל: zapstores@zap.co.il (נא לרשום בשורת הנושא:"השתתפות עסקים ב- ShoppingIL").

לקבלת פרטים נוספים ותמיכה ברישום ל'תו מיוצר בישראל' יש לפנות במייל אל: shoppingil@economy.gov.il .

בכל נושא אחר ניתן לשלוח מייל ל: info@shoppingil.co .

ShoppingIL יתקיים השנה ב-9-10 בנובמבר 2021, בימים שלישי-רביעי.

עדכון: ההרשמה ל-ShoppingIL 2021 נסגרה ב- 16/10/2021.

ההשתתפות ב-ShoppingIL הינה ללא עלות ויש להירשם בכל שנה מחדש.

עסקים שלא נרשמו השנה מוזמנים להשאיר פרטים בטופס זה כדי שנוכל לשלוח באוגוסט 2022 הזמנה להירשם ל- ShoppingIL 2022.

עסקים אשר נרשמו לפני סגירת ההרשמה אמורים לקבל אישור השתתפות במייל (ישלח לכתובת הדוא"ל שהזנתם בטופס). יש להמתין לקבלת אישור השתתפות במייל שישלח עד 7 ימים עסקים ממועד ההרשמה. במידה ונראה כי לא הגיע אישור ההרשמה במייל בטווח זה אנו ממליצים לבדוק את תיבת דואר זבל / תקיית הספאם או בלשונית קידום מכירות (promotions) ב-Gmail.

אם לאחר ההרשמה בית העסק מעוניין לעדכן נתון מסוים בפרטי ההרשמה (כתובת אתר/URL, פרטי איש קשר וכו') ניתן לשלוח מייל המפרט את הבקשה  לתמיכה: info@shoppingil.co .

 

  • אתרים עצמאיים בעלי דומיין משלהם (לא עסקים שמוכרים באמצעות מרקטפלייס).

  • סליקה מלאה באתר, סליקה בשקלים חובה.

  • עסקים המאחסנים ושולחים את המוצרים מישראל עד לבית הלקוח (בפריסה ארצית).

  • עסקים המוכרים מוצרים פיזיים. עסקים המוכרים שירותים או מוצרים דיגיטליים לא יוכלו להשתתף.

  • אתרי eCommerece שמילאו את טופס ההרשמה ושקיבלו אישור השתתפות במייל.

    *לתנאים המלאים להשתתפות ב- ShoppingIL 2021  נא לקרוא את התקנון

במהלך 48 השעות של אירוע ShoppingIL, העסקים מתחייבים:

  • להציע באתר הטבה ייחודית ומשמעותית ל- ShoppingIL.

  • למתג את עמוד הבית עם לוגו של ShoppingIL המעודכן הנמצא בערכת המדיה שתשלח לכל העסקים שהשתתפותם אושרה.

תמונת אווירה היא תמונה איכותית , עדיף שצולמה על ידי צלם/ת מקצועי/ת , המאפשרת לגולש להבין טוב יותר במה עוסק האתר/העסק. התמונות יסייעו לגולשים להבין ״ללא מילים״ במה עוסק האתר שלך וישמשו כמעין חלון הראווה שלכם.

תמונת אווירה יכולה להיות קומפוזיציה של המוצרים הנמכרים ביותר, תמונה תדמיתית של מוצרים מהחומרים השיווקיים שלכם או תמונות מוצרים עם סטיילינג.

אנו ממליצים לעסקים שהשתתפו בשנה שעברה להיכנס לאתר shoppingil.co.il ולאתר את אתר העסק שלהם באמצעות החיפוש בדף הבית. השנה תתאפשר בחירה בין שימוש חוזר בטקסטים ובתמונות משנה שעברה לבין הגשת תמונות וטקסטים מחדש באמצעות טופס ההרשמה.
לעסקים שזו השנה הראשונה שלהם ב-ShoppingIL: מומלץ להכין מראש את קבצי הלוגו והתמונות הנדרשים למילוי הטופס (+להקפיד על ההנחיות) ולגשת למלא את הטופס רק לאחר שהם מוכנים. תוכלו להיעזר באתר shoppingil.co.il  ולראות דוגמאות של עסקים שהשתתפו בשנה שעברה. לא ניתן יהיה לשלוח תמונות במייל ולא ניתנת האפשרות לא להציג תמונות אווירה בכלל.

*הנחיות להעלאת תמונות:
1.תמונה רוחבית בגודל מינימלי - רוחב: 2000 פיסקל, גובה: 1414 פיקסל.
2. סוג קובץ - JPG.
3. ללא טקסט וללא לוגו על גבי התמונה.
4. תמונה שאינה מורכבת מכמה תמונות שונות (לא קולאז').
5. תמונה באיכות טובה, לא מטושטשת.
6. תמונות ללא רקע לבן ולא של המוצרים בלבד (לא תמונת פקשוט).
7. תמונות שיש אישור לעשות בהן שימוש בהיבט של זכויות יוצרים. 

ערכת מיתוג (media kit) היא אוסף של קבצי לוגו והנחיות לשימוש בבאנרים, באתר, בדפי נחיתה וכו'.

הניראות האחידה של כל העסקים המשתתפים, תתרום להגברת המודעות לחג בקרב הגולשים הישראלים ותביא להצלחה גדולה יותר ולכן חשוב שכל המשתתפים יעשו בה שימוש בדף הבית של האתר, בדפי המוצר הרלוונטיים, בפוסטים ברשתות חברתיות, בניוזלטר ללקוחות קיימים וכו'

ערכת המיתוג של ShoppingIL 2021 זמינה להורדה באתר לעסקים

*ערכת המיתוג שנשלחה למשתתפים בשנה שעברה אינה תקפה ואין לעשות בה שימוש.

ShoppingIL יקודם גם השנה על-ידי Google והשותפים.

עם זאת, משנים קודמות ראינו הבדל משמעותי בהיקף ובגידול המכירות של עסקים שבחרו לקדם את עצמם כחלק ממהלך ShoppingIL לעומת עסקים אשר לא קידמו את עצמם באופן פעיל.

במהלך חודש ספטמבר נעלה לכאן את ערכת המיתוג החדשה של ShoppingIL 2021 (תבניות של באנרים, סליידרים, הדרים לניוזלטר ועזרים גרפיים נוספים) שתסייע לעסקים המשתתפים לשווק את האתר שלהם בכל אמצעי השיווק העומדים לרשותם.

ניתן למצוא טיפים להכנת האתר בעמוד 'טיפים' באתר.

בנוסף למבצעים שכל עסק יעלה ויציג באתר הבית של בית העסק, גם השנה יוכלו העסקים להציג מוצרים שימכרו בהנחה בימי הפעילות בזירת מבצעים ייעודית שתנוהל על ידי 'zap השוואת מחירים'. 

ההתחברות לממשק זירת המבצעים בניהול zap מיועדת לעסקים שמילאו את בקשת ההצטרפות ל- ShoppingIL ושהשתתפותם כבר אושרה על ידי Google ישראל. רק לאחר קבלת אישור השתתפות במייל, ניתן יהיה להתחבר לממשק זירת המבצעים בלינק ייעודי ובאמצעות קוד אימות לנייד (מספר הנייד אותו הזנתם בטופס ההרשמה של ShoppingIL).
*שימו לב- הרשמה ל-ShoppingIL אינה מהווה התחברות אוטומטית לממשק זירת המבצעים בניהול zap, אותה יש לבצע באופן נפרד.

כל עסק יכול להזין מוצרים במבצע לממשק של זירת המבצעים בניהול זאפ עד לתאריך 7.11.2021 בשעה 23:55. מתאריך זה יתחיל תהליך אישור ובקרה של צוות zap עד ליום תחילת הפעילות ב- 9.11.2021.

'zap השוואת מחירים' הכינו עבורכם סרטון הדרכה מפורט שיסייע לכם בהעלאת המבצעים בצורה גורפת, באמצעות קובץ אחד (במקום בצורה ידנית).

לפרטים נוספים אודות זירת המבצעים ב-ShoppingIL >

גם השנה, Google מתכננת קמפיין משמעותי שיעלה בסוף חודש אוקטובר ויקדם את ShoppingIL בקרב גולשים בישראל. הקמפיין יוביל לאתר יעודי לפעילות- ShoppingIL, בו יוצגו העסקים המשתתפים. כל עסק שהשתתפותו ב-ShoppingIL אושרה יופיעו במספר קטגוריות הרלוונטית ביותר עבור העסק. בנוסף, Google תקדם את המיזם באמצעות קמפיין משפיענים ויחסי ציבור במדיות השונות.

כמו כן, יצרנים ישראלים בעלי אישור לסימון מוצרים בתו 'מיוצר בישראל' שהשתתפותם אושרה על ידי Google ישראל, יהנו מחשיפה נוספת מקמפיין ייעודי של משרד הכלכלה והתעשייה.

בנוסף, תוכלו להעלות מוצרים לזירת מבצעים ייחודית שתנוהל על ידי 'zap השוואת מחירים' ושתהיה גלויה לגולשים רק במשך 48 השעות של ימי הפעילות. בזירת המבצעים הקונים יוכלו לבצע חיפוש לפי סוג מוצר, והזירה תציג להם את כלל המבצעים המתאימים לחיפוש שלהם ותפנה לאתר שלכם להמשך רכישה.

יצרנים המייצרים בארץ צריכים להגיש בקשה רשמית לקבלת תו 'מיוצר בישראל'.
להגשת בקשת הצטרפות לתו יש למלא את הפרטים בלינק הבא עד ה 18/10/2021.
לפרטים נוספים אודות תו 'מיוצר בישראל' ומתחם כחול-לבן ב-ShoppingIL >