Program Google Certified Trainers 

Pridaj sa k nám! Spoj svoje skúsenosti, expertízu a chuť pomáhať druhým s nami. Staň sa Google Certified Trainer na rok 2023 a podpor tak biznisy, startupy, študentov, jednotlivcov či neziskové organizácie v získavaní mäkkých a technických zručností potrebných pre budúcnosť. 

Konferencia Zmarktujse

 

Prihlasovanie na Google Certified Trainer na rok 2023 je spustené do štvrtku 1. decembra 2022.

PRIHLÁŠKA

 

Google Certified Trainers sú nadšení a aktívni odborníci v rôznych oblastiach, ktorí sa venujú vzdelávacej činnosti a ktorí chcú svoje vedomosti odovzdať ďalej a tak pomáhať rozvíjať Slovensko. 

Si ideálna kandidátka či kandidát, ak:

 • sa venuješ vzdelávaniu už niekoľko rokov
 • máš víziu ohľadom vzdelávania v oblasti, v ktorej máš expertízu
 • máš vynikajúce prezentačné zručnosti
 • nemáš problém nadväzovať nové kontakty
 • cítiš sa komfortne pri komunikácii s odborníkmi a manažérmi aj študentami
 • máš schopnosť riešiť problémy a vysvetľovať zložité súvislosti
 • máš dostatok času sa tejto aktivite venovať

Oblasti, na ktoré hľadáme v roku 2023 Google Certified Trainers*

BUSINESS & SOFT SKILLS: Enterpreneurship, Leadership, Export, Retail, #IamRemarkable, Diversity, Equity & Inclusion témy (podpora menšín), Boj proti dezinformáciám - posilňovanie mediálnej gramotnosti, New Generation of Founders - design thinking

TECHNOLOGY & TOOLS: Workspace, Google for Education, AI/ML - responsible AI, Internet safety a Cyber security, Digital Privacy

ONLINE MARKETING: Online marketing strategy, Google Ads (Performance marketing), Google Analytics, Google My Business, YouTube, Google Marketing Platform, Google pre neziskové organizácie - Nonprofits Ad Grants

*Avšak, je možné sa prihlásiť na oblasť, ktorá tu spomenutá nie je a v ktorej máš expertízu

 • Status Google Certified Trainer (75% GCTs z roku 2021 uvádza, že im tento status pomohol v profesnom živote).
 • Zverejnenie v zozname GCTs na stránke Vzdelávame Slovensko
 • Podpora tvojich vzdelávacích aktivít.
 • Najnovšie dostupné zdroje a materiály pre školenia.
 • Členstvo v exkluzívnej komunite trénerov, ktorá dostáva intenzívnu podporu
 • Pozvánky na teambuildingy, prednášky či konzultácie.
 • Pozvánky na podujatia pod hlavičkou Google na Slovensku a v Česku.
 • Finančnú odmenu na základe dohodnutej spolupráce (toto by nemala byť tvoja primárna motivácia). Hradíme taktiež účasť na vzdelávacích aktivitách a náklady spojené s dopravou a ubytovaním na nami iniciovaných podujatiach.
 • Možnosť získať skvelé ceny a certfikáty na základe celoročnej aktivity.
GCT

PRIHLÁŠKA

V prvom rade je dobré sa zamyslieť, či program Google Certified Trainer spĺňa tvoje očakávania a či spĺňaš ty naše. :)

Vyplníš prihlášku do 1.decembra 2022, ktorá bude obsahovať:

 • výber oblasti, ktorej sa chceš venovať
 • informácie o tom, že si v danej téme expertom/expertkou (podstata GCT je, aby si mal v téme expertízu na najvyššej úrovni na našom trhu)
 • tvoje ciele na rok 2023 vo vzdelávaní (je pre nás dôležité vidieť, že budeš aktívne vzdelávať a máš v pláne aj svoje vlastné vzdelávacie aktivity)
 • video, na ktorom budeme môcť vidieť tvoju osobnosť a štýl prezentovania

 

VIDEO

CHCEME VIDIEŤ AKO DOKÁŽEŠ PREZENTOVAŤ V ONLINE PROSTREDÍ.

Ukáž nám svoje kvality prostredníctvom 5-minútového videa, v ktorom ťa lepšie spoznáme. V prvej minúte nám vysvetli, prečo sa chceš stať Google Certified Trainer a v čom je tvoja jedinečnosť a Googleyness! Počas zvyšných minút nám prosím predstav, odprezentuj niečo z témy, na ktorú sa hlásiš ako GCT. Predstav si, že máš webinár/školenie a my sme tvoji účastníci. Ideálne, aby bolo na videu vidieť teba a pokiaľ to pôjde tak aj tvoju prezentáciu.

Zaujíma nás, ako pôsobíš vo verejnom prejave. Produkcia - strih, správne nasvietenie videa a pod. pre nás nie sú podstatné, kreativite sa však samozrejme medze nekladú :)

VÝBEROVÝ PROCES

Tento rok bude cesta k získaniu titulu Google Certified Trainer pozostávať z niekoľkých krokov:

 1. Prihláška: Záujemcovia nám zašlú svoje prihlášky do 1.12.2022.
 2. Výberový proces: Do 9.12.2022 si všetky prihlášky pozorne preštudujeme a vytvoríme shortlist potenciálnych kandidátov na rok 2023. 
 3. Osobné rozhovory: Pri niektorých kandidátoch zvyčajne potrebujeme dodatočné informácie, aby sme sa ubezpečili, že sú očakávania nastavené rovnako na obidvoch stranách. Preto v týždni od 9.12.2022-14.12.2022 budú prebiehať osobné rozhovory.
 4. Neoficiálne vyhlásenie: 14.12. 2022 sa dozvieš či si postúpil/a do posledného kola. Toto vyhlásenie je len pre tvoju informáciu a nešír ho prosím ďalej.  
 5. Úvodné školenie: V januári, dňa 10.1.2023 sa stretneme na online tréningu, kde si povieme všetky dôležité informácie. Účasť je povinná. Tu sa rozhodneš či sa staneš GCTs na rok 2023 a zistíš konkrétne body spolupráce.
 6. Oficiálne vyhlásenie Google Certified Trainers: Po úspešnom absolvovaní všetkých krokov vyhlásime GCTs na rok 2023. Túto informáciu budeš môcť aj ty prezdieľať na tvojich sieťach.