Premiery, spektakle, balet, musicale oraz wiele innych materiałów. Rusza trzydniowy festiwal online „YouTube Dni Kultury”, który powstał we współpracy z teatrami i twórcami polskiej sceny. Od 18 do 20 września każdy będzie miał możliwość obejrzenia wyjątkowych treści prezentowanych przez teatry uczestniczące w festiwalu, poznania aktorów grających na ich deskach oraz ich indywidualnego stylu.

W marcu świat kultury się zatrzymał. Wiele festiwali i wydarzeń kulturalnych z całego świata zostało odwołanych. Instytucje artystyczne zostały zamknięte na kilka miesięcy. I choć teraz ponownie otwierają swoje drzwi dla publiczności i rozpoczynają nowy sezon, to nadal obowiązują ścisłe restrykcje, które znacznie utrudniają ich funkcjonowanie. Dlatego wiele z teatrów, ciesząc się z możliwości grania na żywo, nie zapomina o kontakcie z widzami online i prezentując swoje treści w internecie, zachęca do powrotu na prawdziwą widownię.

Widzowie będą mieli szansę zanurzyć się w artystycznym klimacie i odwiedzić w czasie jednego weekendu aż 13 teatrów. Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia i zarezerwowania sobie czasu na wybrane spektakle. Mamy nadzieję, że publiczność z całej Polski zapozna się z ofertą wirtualną wszystkich teatrów i dzięki temu ponownie zapragnie odwiedzić je osobiście.

Wszystkie materiały będą dostępne za darmo na oficjalnych kanałach teatrów i twórców na YouTube.