Akademia Google Partners

O Akademii

Akademia Google Partners to cykl bezpłatnych szkoleń organizowanych w całej Polsce od 2013 roku dla agencji uczestniczących w programie Google Partners, dzięki którym każdy pracownik agencji ma możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji i umiejętności.

Do tej pory szkolenia w ramach Akademii dotarły do ponad 15 000 uczestników a ponad 90% z nich zadeklarowało chęć udziału w szkoleniach w przyszłości. 

Jak zapisać się na szkolenie?

KROK 1 | Wybierz status swojej agencji w Google Partners

Agencje bez statusu

Agencje ze statusem Partnera

Agencje ze statusem Partnera Premium

KROK 2 | Wybierz szkolenie

Oferta edukacyjna uzależniona jest od statusu Twojej agencji w Google Partners i składa się z certyfikacyjnych kursów online (dzięki nim możesz zaliczyć egzamin) oraz praktycznych szkoleń online i warsztatów stacjonarnych (dzięki nim pogłębisz lub uzyskasz zaawansowaną wiedzę praktyczną).

Dla agencji bez statusu Partnera oraz indywidualnych specjalistów dostępnych jest 6 certyfikacyjnych kursów online. Pracownicy agencji ze statusem Partnera Google mają dostęp do wszystkich kursów certyfikacyjnych i szkoleń praktycznych online a specjaliści z agencji Partner Premier mogą wziąć udział także w szkoleniach stacjonarnych.

Obecnie dostępne są certyfikacyjne kursy online. Nad resztą pracujemy, prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości :)

KROK 3 | Sprawdź, czy spełniasz wszystkie warunki udziału

Udział w kursach certyfikacyjnych, praktycznych szkoleniach online oraz warsztatach stacjonarnych w Akademii mogą wziąć uczestnicy programu Google Partners, którzy spełnią wymagania opisane na podstronie każdego kursu/szkolenia. Te wymagania to między innymi posiadanie profilu indywidualnego w Google Partners, połączenie profilu z agencją o określonym statusie i zaliczenie egzaminów.

Jak założyć profil indywidualny w Google Partners?

Jeśli nie jesteś jeszcze uczestnikiem programu Google Partners, na tej stronie znajdziesz więcej informacji o programie oraz szczegóły dotyczące założenia profilu indywidualnego.

Jak połączyć profil indywidualny z agencją?

Jeśli masz już profil indywidualny, ale nie połączyłeś go z agencją, sprawdź, jak to zrobić. W sytuacji gdy Twoja agencja nie ma profilu firmowego, możesz go założyć.

Jak zdać egzamin AdWords lub Analytics?

Jeśli jeszcze nie masz zaliczonego wymaganego egzaminu AdWords (szczegóły) lub Analytics (szczegóły), który umożliwia wzięcie udziału w szkoleniu, zalicz go, zanim się zarejestrujesz.

Pomogą Ci:
certyfikacyjne kursy online (dostępne kursy znajdziesz po wybraniu oferty uzależnionej od statusu Twojej agencji),
przewodniki po egzaminach (AdWords lub Analytics),
repetytoria z przygotowaniem do egzaminów,
- samodzielna nauka. 

KROK 4 | Zarejestruj się

Rejestracja polega na wybraniu odpowiedniego szkolenia i terminu (certyfikacyjne kursy online są dostępne w formule "on demand", natomiast praktyczne szkolenia online i warsztaty stacjonarne odbywają się w konkretnych terminach) oraz przesłaniu formularza zgłoszeniowego, którego wypełnienie możliwe jest po zalogowaniu się na konto Google.

Zwróć uwagę, aby użyć tego samego konta Google, z którym powiązany jest Twój profil w Google Partners, wymagany do spełnienia warunków udziału w danym szkoleniu.

Po wysłaniu zgłoszenia i przyjęciu na szkolenie otrzymasz wiadomość z informacjami na temat uczestnictwa. Jeśli stwierdzisz, że odrzucenie zgłoszenia nastąpiło przez pomyłkę lub po jego otrzymaniu spełnisz warunek udziału w szkoleniu, zapisz się ponownie (jeśli rejestracja będzie jeszcze aktywna).

Szczegóły certyfikacji

Oprócz udziału w szkoleniach zachęcamy do pogłębiania wiedzy produktowej poprzez korzystanie z materiałów, które ułatwiają przygotowanie do poszczególnych egzaminów i pomagają w uzyskaniu certyfikatów z zakresu Google AdWords oraz kwalifikacji indywidualnej Analytics:
egzaminy w Google Partners,
kwalifikacja indywidualna Google Analytics,
zasady certyfikacji.

Uczestnicy programu Google Partners mają też dostęp do prezentacji, raportów i innych materiałów edukacyjnych po zalogowaniu się w Google Partners (zakładka: Materiały).