Akademia Google Partners

O Akademii

Akademia Google Partners to cykl bezpłatnych szkoleń organizowanych w całej Polsce od 2013 roku dla agencji uczestniczących w programie Google Partners. Chcemy, aby dzięki Akademii każdy pracownik agencji miał możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji i umiejętności w ramach certyfikacyjnych kursów online oraz warsztatów stacjonarnych.

Oferta edukacyjna

W 2017 roku udostępniamy 3 segmenty oferty edukacyjnej, których dostępność jest uzależniona od statusu agencji w programie Google Partners. Pełna oferta edukacyjna obejmuje praktyczne warsztaty stacjonarne, które od tego roku będą prowadzone w nowej 3,5-godzinnej formule nastawionej na interaktywne i praktyczne omówienie wybranych zaawansowanych zagadnień AdWords i Analytics oraz tematyki sprzedaży usług AdWords, a także certyfikacyjne kursy online, które pomogą w przygotowaniu się do egzaminów dostępnych w Google Partners i uzyskaniu certyfikacji niezbędnej do udziału w warsztatach stacjonarnych.

Materiały edukacyjne i szczegóły certyfikacji

Oprócz udziału w warsztatach i kursach online zachęcamy do pogłębiania wiedzy produktowej poprzez korzystanie z materiałów, które ułatwiają przygotowanie do poszczególnych egzaminów i pomagają w uzyskaniu certyfikatów z zakresu Google AdWords oraz kwalifikacji indywidualnej Analytics:
egzaminy w Google Partners,
kwalifikacja indywidualna Google Analytics,
zasady certyfikacji.

Uczestnicy programu Google Partners mają też dostęp do prezentacji, raportów i innych materiałów edukacyjnych po zalogowaniu się w Google Partners (zakładka: Materiały).

Jak zapisać się na szkolenie?

KROK 1 | Wybierz status swojej agencji w Google Partners

Agencje bez statusu

Agencje ze statusem Partnera

Agencje ze statusem Partnera Premium

KROK 2 | Wybierz certyfikacyjny kurs online lub warsztaty stacjonarne

Oferta edukacyjna uzależniona jest od statusu Twojej agencji w Google Partners i składa się z certyfikacyjnych kursów online (dzięki nim możesz zaliczyć egzamin) oraz praktycznych warsztatów stacjonarnych (dzięki nim pogłębisz lub uzyskasz zaawansowaną wiedzę praktyczną).

Przygotowaliśmy 3 segmenty oferty edukacyjnej, charakteryzujące się inną dostepnością certyfikacyjnych kursów online i warsztatów stacjonarnych. 

Agencje bez statusu Partnera (dostępne 3 certyfikacyjne kursy online i 1 warsztaty stacjonarne) – w tym segmencie znajduje się również oferta dla indywidualnych specjalistów (dostępne 3 certyfikacyjne kursy online),
Agencje ze statusem Partnera Google (dostępnych 6 certyfikacyjnych kursów online i 4 warsztaty stacjonarne),
Agencje ze statusem Partnera Google Premium (dostępnych 6 certyfikacyjnych kursów online i 4 warsztaty stacjonarne).

KROK 3 | Sprawdź, czy spełniasz wszystkie warunki udziału

Udział w kursach certyfikacyjnych i warsztatach stacjonarnych w Akademii mogą wziąć uczestnicy programu Google Partners, którzy spełnią wymagania opisane na podstronie każdego kursu/warsztatów. Te wymagania to między innymi posiadanie profilu indywidualnego w Google Partners, połączenie profilu z agencją o określonym statusie i zaliczenie egzaminów.

Jak założyć profil indywidualny w Google Partners?

Jeśli nie jesteś jeszcze uczestnikiem programu Google Partners, na tej stronie znajdziesz więcej informacji o programie oraz szczegóły dotyczące założenia profilu indywidualnego.

Jak połączyć profil indywidualny z agencją?

Jeśli masz już profil indywidualny, ale nie połączyłeś go z agencją, sprawdź, jak to zrobić. W sytuacji gdy Twoja agencja nie ma profilu firmowego, możesz go założyć.

Jak zdać egzamin AdWords lub Analytics?

Jeśli jeszcze nie masz zaliczonego wymaganego egzaminu AdWords (szczegóły) lub Analytics (szczegóły), który umożliwia wzięcie udziału w warsztacie stacjonarnym, zalicz go, zanim zarejestrujesz się na warsztaty.

Pomocne w tym mogą być:
certyfikacyjne kursy online (dostępne kursy znajdziesz po wybraniu oferty uzaleznionej od statusu Twojej agencji),
przewodniki po egzaminach (AdWords lub Analytics),
repetytoria z przygotowaniem do egzaminów,
- praca samodzielna. 

W sekcji „Zestawienie warunków uczestnictwa” prezentujemy zestawienie zbiorcze podstawowych wymagań formalnych przy zapisach na kursy i warsztaty, które oprócz dostępnej liczby miejsc, kolejności zgłoszeń i udziału w podobnych szkoleniach mogą być podstawą do przyjęcia zgłoszenia. Szczegółowe wymagania są także wyszczególnione na podstronach kursów i warsztatów.

KROK 4 | Zarejestruj się

Rejestracja polega na wybraniu odpowiednich terminów (dla kursów online są to daty udostępnienia nagrań, a dla warsztatów terminy sesji porannych lub popołudniowych w poszczególnych miastach) oraz przesłaniu formularza zgłoszeniowego, którego wypełnienie możliwe jest po zalogowaniu się na konto Google.

Zwróć uwagę, aby użyć tego samego konta Google, z którym powiązany jest Twój profil w Google Partners, wymagany do spełnienia warunków udziału w danym szkoleniu.

Po wysłaniu zgłoszenia otrzymasz automatyczną wiadomość o przyjęciu zgłoszenia, a następnie – w ciągu 2 tygodniu – otrzymasz wiadomość o finalnym statusie zgłoszenia (przyjęcie lub odrzucenie). Jeśli stwierdzisz, że odrzucenie zgłoszenia nastąpiło przez pomyłkę lub po jego otrzymaniu spełnisz warunek udziału w kursie/warsztatach, powiadom nas o tym z podaniem nazwy i terminu szkolenia (jeśli miejsca będą jeszcze dostępne, zgłoszenia, które finalnie spełnią warunki udziału, zostaną ponownie sprawdzone). Uczestnicy przyjęci na dany kurs/warszaty będą otrzymywali od nas przypomnienia o poszczególnych terminach (e-mailowo i/lub telefonicznie).

Zestawienie warunków uczestnictwa

Wymagania dla kursów certyfikacyjnych:

Kurs Profil indywidualny Połączenie z agencją
AdWords: podstawy reklamy Wymagany Nie wymagane
AdWords: reklama w sieci wyszukiwania Wymagany Nie wymagane
AdWords: reklama mobilna Wymagany Nie wymagane
AdWords: reklama w sieci reklamowej Wymagany Wymagane: Partner lub Partner Premium
AdWords: reklama wideo Wymagany Wymagane: Partner lub Partner Premium
Analytics: kwalifikacja indywidualna Wymagany Wymagane: Partner lub Partner Premium

 

Wymagania dla warsztatów stacjonarnych:

Warsztaty Profil indywidualny Połączenie z agencją Zaliczony egzamin
AdWords: aspekty praktyczne sieci wyszukiwania Wymagany Wymagane: dowolna agencja Podstawy AdWords + reklama w sieci wyszukiwania
AdWords: aspekty praktyczne reklamy mobilnej Wymagany Wymagane: Partner lub Partner Premium Podstawy AdWords + reklama mobilna
Analytics: aspekty praktyczne Wymagany Wymagane: Partner lub Partner Premium Kwalifikacja indywidualna Google Analytics
Game On: warsztaty sprzedażowe Wymagany Wymagane: Partner lub Partner Premium Wymagany udział w konkursie Game On

Harmonogram (luty–marzec 2017)

Certyfikacyjne kursy online (terminy udostępniania poszczególnych części)

  1/5, 2/5 3/5 4/5, 5/5
AdWords: podstawy reklamy 9.02 15.02 21.02
AdWords: reklama w sieci wyszukiwania 10.02 16.02 22.02
AdWords: reklama mobilna 24.02 28.02 3.03
AdWords: reklama w sieci reklamowej 7.03 14.03 21.03
AdWords: reklama wideo 30.03 6.04 12.04
Analytics: kwalifikacja indywidualna 9.02 14.02 17.02

 

Warsztaty stacjonarne (termin, miasto)

  Kraków Warszawa Wrocław
AdWords: aspekty praktyczne sieci wyszukiwania 8.03 2.03, 30.03 7.03
AdWords: aspekty praktyczne reklamy mobilnej 28.03 15.03 16.03
Analytics: aspekty praktyczne 21.02 22.02, 29.03 4.04 (zamiast 28.02)
Game On: warsztaty sprzedażowe 9.03 23.02 17.03
Trenerzy

W ramach Akademii Google Partners współpracujemy z Certyfikowanymi Trenerami AdWords, specjalistami z branży i trenerami sprzedażowymi, którzy dzielą się swoją wiedzą oraz doświadczeniem produktowym i sprzedażowym z uczestnikami.

Są wśród nich między innymi: Łukasz Chwiszczuk, Maciej Lewiński, Krzysztof Marzec, Mariusz Michalczuk, Krzysztof Modrzewski, Łukasz Piątek, Paweł Prokopczuk, Karina Tomczyk, Tomasz Trzósło.