Akademia Google Partners

O Akademii

Akademia Google Partners to cykl bezpłatnych szkoleń organizowanych w całej Polsce od 2013 roku dla agencji uczestniczących w programie Google Partners, dzięki którym każdy pracownik agencji ma możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji i umiejętności.

Do tej pory szkolenia w ramach Akademii dotarły do ponad 15 000 uczestników a ponad 90% z nich zadeklarowało chęć udziału w szkoleniach w przyszłości. 

Jak zapisać się na szkolenie?

KROK 1 | Wybierz status swojej agencji w Google Partners

Agencje bez statusu

Agencje ze statusem Partnera

Agencje ze statusem Partnera Premium

KROK 2 | Wybierz szkolenie

Oferta edukacyjna uzależniona jest od statusu Twojej agencji w Google Partners i składa się z certyfikacyjnych kursów online (dzięki nim możesz zaliczyć egzamin) oraz praktycznych szkoleń online i warsztatów stacjonarnych (dzięki nim pogłębisz lub uzyskasz zaawansowaną wiedzę praktyczną).

Dla agencji bez statusu Partnera oraz indywidualnych specjalistów dostępne są 4 certyfikacyjne kursy online. Pracownicy agencji ze statusem Partnera Google mają dostęp do wszystkich kursów certyfikacyjnych i szkoleń praktycznych online a specjaliści z agencji Partner Premier mogą wziąć udział także w szkoleniach stacjonarnych.

KROK 3 | Sprawdź, czy spełniasz wszystkie warunki udziału

Udział w kursach certyfikacyjnych, praktycznych szkoleniach online oraz warsztatach stacjonarnych w Akademii mogą wziąć uczestnicy programu Google Partners, którzy spełnią wymagania opisane na podstronie każdego kursu/szkolenia. Te wymagania to między innymi posiadanie profilu indywidualnego w Google Partners, połączenie profilu z agencją o określonym statusie i zaliczenie egzaminów.

Jak założyć profil indywidualny w Google Partners?

Jeśli nie jesteś jeszcze uczestnikiem programu Google Partners, na tej stronie znajdziesz więcej informacji o programie oraz szczegóły dotyczące założenia profilu indywidualnego.

Jak połączyć profil indywidualny z agencją?

Jeśli masz już profil indywidualny, ale nie połączyłeś go z agencją, sprawdź, jak to zrobić. W sytuacji gdy Twoja agencja nie ma profilu firmowego, możesz go założyć.

Jak zdać egzamin AdWords lub Analytics?

Jeśli jeszcze nie masz zaliczonego wymaganego egzaminu AdWords (szczegóły) lub Analytics (szczegóły), który umożliwia wzięcie udziału w szkoleniu, zalicz go, zanim się zarejestrujesz.

Pomogą Ci:
certyfikacyjne kursy online (dostępne kursy znajdziesz po wybraniu oferty uzależnionej od statusu Twojej agencji),
przewodniki po egzaminach (AdWords lub Analytics),
repetytoria z przygotowaniem do egzaminów,
- samodzielna nauka. 

KROK 4 | Zarejestruj się

Rejestracja polega na wybraniu odpowiednich terminów (dla kursów online są to daty udostępnienia nagrań, a dla praktycznych szkoleń online i warsztatów stacjonarnych terminy sesji) oraz przesłaniu formularza zgłoszeniowego, którego wypełnienie możliwe jest po zalogowaniu się na konto Google.

Zwróć uwagę, aby użyć tego samego konta Google, z którym powiązany jest Twój profil w Google Partners, wymagany do spełnienia warunków udziału w danym szkoleniu.

Po wysłaniu zgłoszenia otrzymasz automatyczną wiadomość o przyjęciu zgłoszenia, a następnie – w ciągu 2 tygodni – otrzymasz wiadomość o finalnym statusie zgłoszenia (przyjęcie lub odrzucenie). Jeśli stwierdzisz, że odrzucenie zgłoszenia nastąpiło przez pomyłkę lub po jego otrzymaniu spełnisz warunek udziału w szkoleniu, zapisz się ponownie (jeśli rejestracja będzie jeszcze aktywna). Uczestnicy przyjęci na dany kurs/szkolenie będą otrzymywali od nas przypomnienia o poszczególnych terminach (e-mailowo i/lub telefonicznie).

Harmonogram (maj–lipiec 2017)

Certyfikacyjne kursy online (terminy udostępniania poszczególnych części)

Każdy kurs certyfikacyjny składa się z 3 wzajemnie uzupełniających się części. Aby w pełni przygotować się do egzaminu należy wziąć udział we wszystkich 3 częściach oraz zapoznać się z materiałami z Pomocy do danego kursu. 

  Część 1 Część 2 Część 3
AdWords: podstawy reklamy 7.06 9.06 12.06
AdWords: reklama mobilna 13.06 16.06 19.06
AdWords: reklama w sieci wyszukiwania 7.07 11.07 14.07
AdWords: reklama w sieci reklamowej 26.06 30.06 4.07
Sesja odpowiedzi na pytania uczestników 28.06
AdWords: reklama wideo 2.06 6.06 8.06
AdWords: reklama w Zakupach Google 21.06 23.06 27.06
Analytics: kwalifikacja indywidualna W trakcie przygotowania

 

Szkolenia praktyczne (terminy transmisji na żywo")

Tematyka poruszana w obu terminach w każdym szkoleniu jest taka sama, prosimy o rejestrowanie się tylko na jeden, wybrany termin.

  Termin 1 Termin 2
Efektywne wykorzystanie reklam graficznych i wideo na różnych urządzeniach 1.06, 10:00 14.06, 10:00
Efektywne wykorzystanie reklam tekstowych i produktowych na różnych urządzeniach 20.06, 10:00 29.06, 10:00
Trenerzy

W ramach Akademii Google Partners współpracujemy z Certyfikowanymi Trenerami AdWords, specjalistami z branży i trenerami sprzedażowymi, którzy dzielą się swoją wiedzą oraz doświadczeniem produktowym i sprzedażowym z uczestnikami.

Są wśród nich między innymi: Łukasz Chwiszczuk, Maciej Lewiński, Krzysztof Marzec, Mariusz Michalczuk, Krzysztof Modrzewski, Łukasz Piątek, Paweł Prokopczuk, Karina Tomczyk, Tomasz Trzósło.

Szczegóły certyfikacji

Oprócz udziału w szkoleniach zachęcamy do pogłębiania wiedzy produktowej poprzez korzystanie z materiałów, które ułatwiają przygotowanie do poszczególnych egzaminów i pomagają w uzyskaniu certyfikatów z zakresu Google AdWords oraz kwalifikacji indywidualnej Analytics:
egzaminy w Google Partners,
kwalifikacja indywidualna Google Analytics,
zasady certyfikacji.

Uczestnicy programu Google Partners mają też dostęp do prezentacji, raportów i innych materiałów edukacyjnych po zalogowaniu się w Google Partners (zakładka: Materiały).