Zapraszamy na cykl szkoleń produktowych, podczas których dowiesz się, jak maksymalnie wykorzystać możliwości pakietu Google Workspace for Education.

Te szkolenia skierowane są zarówno do nauczycieli prowadzących zajęcia w szkole, jak i nauczających zdalnie. Pokazują one możliwości narzędzi Google Workspace w czterech obszarach: 

  • współpraca
  • prostota użytkowania
  • bezpieczeństwo
  • angażowanie i włączenie

 W trakcie tego cyklu praktycznych prezentacji nasi eksperci omówią przykłady stosowania tych narzędzi w sektorze edukacji, a także zaprezentują wskazówki, które pozwolą wykorzystać możliwości tej technologii w pracy.

 Każde szkolenie trwa 45 minut i obejmuje funkcje dostępne w czterech wersjach pakietu Workspace: Education Fundamentals, Education Standard, Teaching and Learning Upgrade oraz Education Plus.

Szkolenia są bezpłatne i przeznaczone dla nauczycieli, pedagogów, metodyków oraz pracowników działów IT. Jeśli nie możesz wziąć udziału w szkoleniu na żywo, zarejestruj się i obejrzyj je w dogodnym momencie. Nagrania udostępnimy dzień po szkoleniu.

 Poprzednie szkolenia są dostępne na żądanie u dołu strony.

Uwaga: uczestnicy nie otrzymują certyfikatów potwierdzających udział w szkoleniu. 

 

Alt text

Dotychczasowe szkolenia

Co nowego w Google for Education?

Korzystasz z Google Workspace do nauczania zdalnego? Coraz częściej masz kontakt z tymi narzędziami? A może chcesz dopiero zacząć z nich korzystać? To szkolenie jest właśnie dla Ciebie – podczas nich poznasz kluczowe narzędzia, jak również nowości wprowadzone oraz planowane w nadchodzących miesiącach w bezpłatnej wersji Education Fundamentals oraz pozostałych płatnych wersjach.

Łatwa współpraca

Ułatwianie współpracy to fundament, na którym bazują narzędzia i nowości w Google Workspace. Dowiedz się, jak je wykorzystać, aby usprawnić współpracę w szkole i na uczelni. Planujesz program nauczania lub strategię z całym zespołem? Oferujesz hybrydowe rozwiązania uczniom lub studentom, aby umożliwić im kontakt z nauczycielami na zajęciach i zdalnie? A może pracujesz z rodzicami lub innymi stronami zaangażowanymi? To szkolenie jest właśnie dla Ciebie – pokaże Ci, jak najlepiej współpracować w każdym kontekście.

Wydajna praca

Narzędzia Workspace for Education powstają z myślą o intuicyjnej obsłudze. Poznaj najnowsze funkcje, które umożliwiają wydajniejszą pracę oraz oszczędzają czas. Dzięki temu możesz skoncentrować się na tym co najważniejsze – na edukacji. Podczas tego szkolenia przyjrzymy się, jak funkcje usługi Google Classroom ułatwiają Ci pracę – zarówno podczas konfiguracji klasy, jak i udostępniania zadań lub integracji z popularnymi aplikacjami innych firm.

Bezpieczna edukacja

Prywatność i bezpieczeństwo to kwestie szczególnie ważne w Google for Education. Poznaj nowe i już istniejące funkcje Google Workspace i urządzeń Chromebook, dzięki którym administratorzy IT mogą zadbać o bezpieczeństwo i wydajność współpracy w całej placówce.

Angażuj wszystkich

Technologia sprawdza się w edukacji wyłącznie wtedy, gdy angażuje uczniów i studentów oraz jest dla wszystkich dostępna. Poznaj najnowsze zmiany w usłudze Google Meet, które skupiają się na angażowaniu uczestników i ułatwianiu dyskusji. Dowiesz się też, jakie narzędzia dostępne w każdym Chromebooku pozwalają zadbać o to, aby każdy uczeń lub student był w stanie w pełni wykorzystać możliwości danego urządzenia.

Co nowego w Google Workspace for Education

Dołącz do nas, aby zapoznać się z aktualizacjami produktów ogłoszonymi w tym roku. Szerzej omówimy zapowiedziane zmiany, pokażemy nowe funkcje oraz wyjaśnimy, jak działają nowe pakiety oraz jak dokonać zakupu

Praca zespołowa w Google Workspace for Education

Praca zespołowa w małych grupach jest zawarta zarówno w bezpłatnej, jak i płatnej wersji Google Workspace. Poznaj 3 sposoby ułatwienia pracy zespołowej na wirtualnych zajęciach dzięki funkcjom Meet i Google Classroom

Zabezpieczenia z listy życzeń każdego administratora

Podczas tego szkolenia skupimy się na zabezpieczeniach różnych pakietów Google Workspace for Education. Omówimy też, jak pomagają one administratorom IT dzięki widoczności zasobów oraz dbałości o bezpieczeństwo Twojej domeny

Rozbudowane funkcje edukacyjne w Google Classroom

Gdy już korzystasz z Google Classroom, czas poznać nowe funkcje wystawiania ocen, dzięki którym łatwiej będziesz monitorować postępy podopiecznych, oraz nauczyć się wykrywać plagiaty w pracach dzięki raportom na temat oryginalności

Zarządzanie urządzeniami Chromebook i z systemem Windows 10 w konsoli administratora

Podczas tego szkolenia przyjrzymy się zaawansowanym funkcjom zarządzania urządzeniami Chromebook i z systemem Windows. Dowiedz się, jak konsola administratora może stać się centralną platformą do zarządzania tymi urządzeniami w lokalnym środowisku

Google Workspace nie tylko do zdalnej edukacji

Podczas tego szkolenia przygotujemy uczestników na powrót uczniów i studentów do szkół oraz pokażemy, jak zachęcać do samodzielnego uczenia się za pośrednictwem usługi Google Workspace for Education