Google Reklamcılığı Sertifikasyon Programı

Google reklamcılığının kullanımı her geçen gün artarken konunun uzmanlarıyla çalışmak daha da önem kazanıyor. Google AdWords Sertifikası alarak, alanınızda uzman olduğunuzu belgeleyebilir, müşterilerinize karşı daha güvenli bir duruş sergileyebilirsiniz. Ayrıca sertifikanız, şirketinizin Google Partner statüsünü kazanmasına da yardımcı olur.

Google AdWords Sertifikası’na sahibi olmak için Google Reklamcılığı Temelleri üzerine, İleri Düzey Arama Ağı,  İleri Düzey Görüntülü Reklamcılık, Mobil Reklamcılık, Alışveriş Reklamcılığı veya Video Reklamcılığı sınavlarından birini geçmeniz gerekir. Google Analytics için tek sertifika sınavında başarılı olmanız yeterlidir.

Sertifikasyon Eğitimleri

İÇERİK BİLGİSİ

Google Reklamcılığı Temelleri

Hesap kurulumu, kampanya oluşturma, reklam türleri ve kurallar, dönüşümler, teklif ve bütçe yönetimi, görüntülü reklamlar temelleri.

İleri Düzey Arama Ağı

Reklam türleri ve kuralları, kampanya stratejileri, gelişmiş kelime ve yerleşim hedeflemeleri, araçlar, teklif ve bütçe stratejileri ile kampanya optimizasyonu.

İleri Düzey Görüntülü Reklam Ağı

Google Görüntülü Reklam Ağı nedir, nasıl kullanılır. Temel ölçümleme, optimizasyon teknikleri, yararlı araçlar ve önemli ipuçları.

Video Reklamcılığı

YouTube ve Görüntülü Reklam Ağı’nda video reklam yayınlama, takip ve ölçümleme, TrueView Reklam Biçimleri.

Mobil Reklamcılık

Google Mobil reklamlarına genel bakış, mobil reklam biçimleri, teklif verme ve hedefleme, ölçüm ve optimizasyon.

 

Alışveriş Reklamcılığı

 Bu seminer, e-ticaret işletmeleri için performansa yönelik stratejileri de doğru değerlendirmenize yardımcı olacaktır.

Google Analytics

Web analitiği ve Google Analytics kullanımı için planlama ve ilkeler, uygulamalar, veri toplama, yapılandırma, raporlar, dönüşüm ve ilişkilendirme metodları.

2017 Takvimi

Eğitim Takvimi

neden google adwords sertifikası?

Google AdWords sertifikasyonu, Adwords'ün temel ve gelişmiş özelliklerinde uzmanlık sergileyen kişilere Google tarafından verilen profesyonel bir akreditasyondur. AdWords sertifikasyonu, bireylerin Google'ın kendilerini bir çevrimiçi reklam uzmanı olarak tanıdığını göstermelerini sağlar.

Google Partners'a üye olan tüm bireyler AdWords sertifikasına sahip olabilir.

AdWords sertifikası ile uzmanlığınızı gösterin: 

Bastırabileceğiniz kişiye özel sertifika ve ayrıca sertifikasyonlarının listelendiği herkese açık bir Google Partners profil sayfası ile, mevcut ve potansiyel müşterilerinize sertifikalı bir çevrimiçi dijital reklamcılık uzmanı olduğunuzu gösterebilirsiniz.