Existuje niekoľko spôsobov, ako zapojiť študentov prostredníctvom vzdelávania na diaľku.

Možno aj vy patríte medzi učiteľov, ktorí v dnešnej situácii hľadajú možnosti ako komunikovať so svojimi študetmi prostredníctvom videokonferencie, ako spoločne pracovať na úlohách, ako ich na diaľku hodnotiť, a ako čo najlepšie vytvoriť triedu vo virtuálnom svete. 

Práve na to slúžia bezplatné nástroje v balíku G Suite pre vzdelávanie, ktorého súčasťou je aj virtuálna Učebňa Google.

Učebňa Google je virtuálna trieda, ktorá umožňuje učiteľom interaktívne komunikovať, vytvárať, známkovať a zbierať úlohy. Učitelia majú okamžitý prehľad o tom, kto dokončil alebo nedokončil prácu a vzápätí môžu poskytnúť priamu spätnú väzbu jednotlivým študentom. Učitelia môžu uverejňovať oznamy, klásť otázky a komunikovať so študentmi v reálnom čase, čo zlepšuje komunikáciu v rámci triedy i mimo nej.

Je to bezplatná služba pre školy, neziskové organizácie a kohokoľvek s osobným účtom Google. Nástroj je dostupný v slovenskom jazyku.

Ucebna Google

Zjednodušte si prácu. Balík G Suite pre vzdelávanie môžete bezplatne používať na e-maily, videokonferencie, ukladanie alebo zdieľanie súborov. Získajte všetky nástroje, ktoré váša trieda potrebuje na spoluprácu. Všetko, čo musíte urobiť nájdete spolu v jednom balíku, ktorý funguje bez problémov z vášho počítača, telefónu alebo tabletu.

G Suite

Nedávno sme oznámili, že rozšírené funkcie Hangouts Meet sú k dispozícii po celom svete zadarmo každému, kto má zakúpený balík G Suite. To znamená, že sa na vami organizované stretnutie bude môcť pripojiť až 250 ľudí, celé oddelenie či trieda. V rámci svojej domény získate možnosť živého vysielania až pre 100 000 divákov, takže môžete vykonávať virtuálne stretnutia alebo streamovať priamo vašu prednášku. Navyše môžete tieto stretnutia nahrávať a ukladať ich na Disk Google. Tí, ktorí sa nemohli pripojiť, budú mať prístup k obsahu neskôr. Viac info nájdete v angličtine na tomto linku.  

Hangouts Meet