FAQs

G Suite pre vzdelávanie obsahuje desiatky služieb, ako Gmail, Disk Google pre dokumenty, kalendáre, videohovory s nahrávaním, a to všetko pod jednou doménou s vysokým zabezpečením. Učebňa Google je jedna zo služieb G Suite pre vzdelávanie. Je to virtuálna učebňa, kde sa stretávajú žiaci, učitelia a zadávajú, odovzdávajú alebo hodnotia práce. Je to taktiež miesto, kde spoločne komunikujú.

Učebňa Google je jedna zo služieb G Suite, ktorú môžete používať samostatne. Neskôr ale budete musieť zabezpečiť ostatné služby ako napríklad kalendár a videohovory iným spôsobom. Odporúčame preto zaregistrovať G Suite pre vzdelávanie a mať tak dostupný kompletný balík s centrálnou správou pod jednou vašou doménou.

G Suite pre vzdelávanie je zadarmo pre neobmedzený počet žiakov, študentov.

Áno, systém je plne lokalizovaný do slovenského a českého jazyka. Každý žiak alebo učiteľ si môže svoj jazyk zvoliť.

G Suite nemožno využívať bez domény, avšak počas aktivačného procesu si môžete doménu zakúpiť.

Uvedomujeme si, že mnoho škôl nemá vlastnú doménu a snažíme sa spoločne s partnermi nájsť čo najjednoduchšie riešenie, o ktorom budeme informovať. Momentálne je najrýchlejšia možnosť zaregistrovať si vlastnú doménu.  

Celý proces prebieha online a sú potrebné základné údaje o škole (kontakty, adresa). Nie je potrebné dodávať žiadne papierové alebo skenované dokumenty. Proces registrácie trvá približne 15 minút a G Suite môžete okamžite začať používať.

Celý balík je navrhnutý tak, aby základy nastavenia zvládol bežný alebo mierne pokročilý IT používateľ. Google poskytuje verejne dostupné zdroje s dokumentáciou a návody. Pre pokročilé nastavenia môžete využiť partnerskú sieť Googlu.

Pre Google je vaša bezpečnosť jednou z najvyšších priorít. Naše systémy a procesy sú pravidelne auditované a certifikované renomovanými spoločnosťami. Google zaobchádza s vašimi údajmi plne v súlade s požiadavkami GDPR.

Nemusíte. Balík G Suite môžete používať súbežne s vaším súčasným emailovým riešením na rovnakej doméne bez konfliktov medzi systémami. Napriek tomu však odporúčame prejsť na Gmail, ktorý je integrovanou súčasťou celého balíka a má mnoho výhod, od bezpečnostných benefitov, spam filtrov, až po neobmedzenú veľkosť schránky pre každého používateľa.

Schválenie je vybavené počas 2 až 14 dní. V súčasnej dobe sa Google snaží vybavovať schvaľovanie podstatne rýchlejšie.

Viac informácií nájdete na anglickej stránke Google for Education

Ďalšie zdroje a nápovedy