Milí študenti,

na tejto stránke pre vás postupne pripravujeme obsah, ktorý vám uľahčí štúdium z domova. Nájdete tu tipy a triky na využitie aplikácií z G Suite pre vzdelávanie a Učebne Google.


 

1. Učebňa Google z pohľadu študenta

Matěj ťa prevedie základným nastavením Google Učebne, zápisom do kurzov a komunikácie s vyučujúcim. Video vzniklo v rámci spolupráce s GUG.cz. 

2. Práca s úlohami v Učebni Google

Ako správte odovzdať úlohu, kde možno vidieť hodnotenie práce, prípadne nastaviť práva zdieľania dokumentu? Pozrite si druhé video od slovenského študenta Daniela.

3. Kalendár Google z pohľadu študenta

V tomto videu nám Matěj predstaví Kalendár Google. Ukáže nám, ako môže vyzerať rozvrh hodín v kalendári, ako vytvoriť novú udalosť či pridať ďalšieho účastníka.

4. Ako sa správať na internete

V tomto videu vám Daniel povie a ukáže aké pravidlá je dobré doržiavať počas videohovoru alebo pri písaní emailu vyučujúcemu.

5. Používanie mobilnej aplikácie pre vyučovanie na diaľku

V poslednom videu si ukážeme, ako využívať a pracovať s mobilnou aplikáciou Učebňa Google, ako sa orientovať v kalendári a spojiť sa cez videohovor s ostatnými.

Vyskúšajte si bezplatné kurzy z Digitálnej garáže

Úvod do digitálnej rovnováhy

Technológie zohrávajú v súčasnosti dôležitú úlohu v životoch mnohých ľudí, no ako sa uistiť, že náš život skôr zlepšujú, než narúšajú? Naučte sa vytvárať a udržiavať si zdravé návyky.

 

Verejné vystupovanie

Rečníkom sa nikto nenarodil, verejné vystupovanie sa treba naučiť. Rozprávajte na verejnosti so sebavedomím a naučte sa rýchlo a jednoducho prispôsobiť reč konkrétnym poslucháčom.  

 

Vybuduj si sebadôveru pomocou sebapropagácie

Zistite, ako môže rozprávanie o vlastných úspechoch pomôcť vášmu sebavedomiu a zlepší schopnosť presvedčiť ostatných.

 

Pochop základy zdrojového kódu

Kód je základom všetkého, od prenosných počítačov cez predajné automaty až po autá. Zistite, čo je kód, prečo existuje také veľké množstvo programovacích jazykov.